۴۵۰۰ زن کرمانی تحت پوشش بیمه زنان‌ خانه‌دار تامین‌اجتماعی

علی حسینی در نشست خبری روز چهارشنبه به مناسب هفته تامین اجتماعی در پاسخ به سوال خبرنگار کرمان‌نو درباره تعداد زنان خانه‌داری که در کرمان تحت پوشش بیمه زنان خانه دار هستند گفت: ۴۵۰۰زن تحت پوشش این بیمه هستند، زنان خانه‌دار زیر۵۰ سال می‌توانند از خدمات تامین اجتماعی مانند ازکارافتادگی،بازنشستگی، درمان و فوت استفاده کنند.

حسینی همچنین در خصوص تعداد بیمه‌شدگان خارجی به کرمان‌نو گفت: همه اتباعی که مجوز کار دریافت کرده‌اند باید تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قراربگیرند در حال حاضر ۳۶۰۰ کارگر چینی، افغان و… تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند.

مدیر‌کل تامین اجتماعی استان درخصوص وضعیت بیمه جنوب کرمان به خبرنگاران اعلام کرد: متاسفانه ضریب پوشش بیمه‌ای در جنوب کرمان زیر۲۰درصدبوده در حالی که نرم کشور برابر با ۵۰درصد است. به گفته علی حسینی به منظور فرهنگ سازی و آشنایی مردم با بیمه تامین‌اجتماعی، شعبه های اقماری در ۴شهرستان رودبار جنوب، قلعه گنج،عنبر آباد و فاریاب در حال ارائه خدمات هستند.

حسینی اظهار کرد: سازمان تامین اجتماعی به عنوان بزرگ ترین سازمان بیمه ای کشور بیش از ۴۲ میلیون نفر از جمعیت را تحت پوشش خود دارد.
وی افزود: بیش از ۳ میلیون خانوار مستمری‌بگیر تامین اجتماعی در کشور هستند و بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار کارفرما به عنوان بزرگ ترین شریک اجتماعی سازمان فعالیت می‌کنند.حسینی تصریح کرد: در استان کرمان یک میلیون و ۴۷۰ هزار نفر تحت پوشش تامین اجتماعی قرار دارند و بیش از ۵۰ هزار کارفرما در استان داریم که نسبت به سال گذشته کارگاه های فعال بیش از ۱۲ درصد رشد داشته اند.
وی بیان کرد: در کارگاه های فعال استان بیش از ۳۲۰ هزار بیمه شده اجباری مشغول به کار هستند و علاوه بر این تعداد، ۱۵۰ هزار بیمه شده حرف و مشاغل آزاد، اختیاری، رانندگان، کارگران ساختمانی و … را داریم.
به گزارش ایسنا مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان گفت: ۱۱۰ هزار خانوار مستمری بگیر در استان کرمان داریم که رشد هفت درصدی نسبت به سال قبل دارد و افزایش ۵ درصدی بیمه شدگان در استان کرمان نسبت به سال ۹۶ داشته ایم که از متوسط کشوری بالاتر است.
وی افزود: ۳۶۵۰ نفر مقرری بیمه بیکاری در استان دریافت می کنند و تا سال گذشته استان کرمان کمترین مقرری را داشته اما در سال ۹۷ رشد یک درصدی در مقرری بگیران بیمه بیکاری در استان داشتیم که از متوسط کشور پایین تر است.
این مسئول عنوان کرد: در سال گذشته بیش از ۲ هزار میلیارد تومان تعهدات بلندمدت، مستمری بازنشستگی، فوت و .. به بازشستگان تامین اجتماعی پرداخت کرده ایم.
حسینی در ادامه اظهار کرد: بسته حمایتی تامین اجتماعی در راستای کمک به رونق تولید ابلاغ شده که یکی از آنها بخشودگی جرائم کارفرمایان است و از ۱۳ خردادماه آغاز شده و کارفرمایان تا ۱۳ شهریور امسال فرصت دارند با پرداخت اصل حق بیمه از پرداخت جرائم معاف شوند.
وی بیان کرد: ۷۰۰ میلیارد تومان بدهی معوقه کارفرمایان به تامین اجتماعی استان کرمان است که ۳۰ درصد آن جرائمی است که با معافیت می تواند به رونق تولید کمک کند.
مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان گفت: کارفرمایان همچنین می توانند با تقسیط بدهی به مدت یک سال و پرداخت اقساط در مدت مقرر از بخشودگی جرائم بهره مند شوند و باید مصوبه رفع موانع تولید را داشته باشد که تاکنون ۵ هزار کارگاه درخواست بخشودگی جرائم داشته اند.
وی در بخش دیگری از سخنانش افزود: با توجه به تعداد زیاد مراجعان به واحدهای تامین اجتماعی و به منظور کاهش مراجعات، طرح خدمات غیرحضوری دکتر نوربخش در سازمان تامین اجتماعی اجرا شده و حدود ۳۰ نوع خدمت بدون مراجعه حضوری ارائه می شود.
حسینی بیان کرد: در حال حاضر بیش از ۹۶ درصد کارفرمایان استان کرمان به صورت غیرحضوری لیست به ما می دهند که در سال گذشته نزدیک به ۹۰۰ هزار لیست برای ما به صورت الکترونی ارسال کرده اند و در همین موضوع از ۹۰۰ هزار سفر غیرضروری کاسته شده است.
مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان اظهار کرد: ایجاد پرونده الکترونیک در دست اقدام است و با این کار نیاز به فیزیک پرونده در شعب تامین اجتماعی برای دریافت خدمات نیست و با پرونده الکترونی به بیمه شدگان خدمت ارائه می شود.
وی افزود: اداره کل تامین اجتماعی استان کرمان ۲۶ شعبه اصلی، ۱۶ شعبه اقماری و ۱۲ کارگزاری فعال در سطح استان کرمان به مردم خدمت ارائه می دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

− 3 = 3