4500 زن کرمانی تحت پوشش بیمه زنان‌ خانه‌دار تامین‌اجتماعی

علی حسینی در نشست خبری روز چهارشنبه به مناسب هفته تامین اجتماعی در پاسخ به سوال خبرنگار کرمان‌نو درباره تعداد زنان خانه‌داری که در کرمان تحت پوشش بیمه زنان خانه دار هستند گفت: 4500زن تحت پوشش این بیمه هستند، زنان خانه‌دار زیر50 سال می‌توانند از خدمات تامین اجتماعی مانند ازکارافتادگی،بازنشستگی، درمان و فوت استفاده کنند.

حسینی همچنین در خصوص تعداد بیمه‌شدگان خارجی به کرمان‌نو گفت: همه اتباعی که مجوز کار دریافت کرده‌اند باید تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قراربگیرند در حال حاضر 3600 کارگر چینی، افغان و… تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند.

مدیر‌کل تامین اجتماعی استان درخصوص وضعیت بیمه جنوب کرمان به خبرنگاران اعلام کرد: متاسفانه ضریب پوشش بیمه‌ای در جنوب کرمان زیر20درصدبوده در حالی که نرم کشور برابر با 50درصد است. به گفته علی حسینی به منظور فرهنگ سازی و آشنایی مردم با بیمه تامین‌اجتماعی، شعبه های اقماری در 4شهرستان رودبار جنوب، قلعه گنج،عنبر آباد و فاریاب در حال ارائه خدمات هستند.

حسینی اظهار کرد: سازمان تامین اجتماعی به عنوان بزرگ ترین سازمان بیمه ای کشور بیش از 42 میلیون نفر از جمعیت را تحت پوشش خود دارد.
وی افزود: بیش از 3 میلیون خانوار مستمری‌بگیر تامین اجتماعی در کشور هستند و بیش از یک میلیون و 200 هزار کارفرما به عنوان بزرگ ترین شریک اجتماعی سازمان فعالیت می‌کنند.حسینی تصریح کرد: در استان کرمان یک میلیون و 470 هزار نفر تحت پوشش تامین اجتماعی قرار دارند و بیش از 50 هزار کارفرما در استان داریم که نسبت به سال گذشته کارگاه های فعال بیش از 12 درصد رشد داشته اند.
وی بیان کرد: در کارگاه های فعال استان بیش از 320 هزار بیمه شده اجباری مشغول به کار هستند و علاوه بر این تعداد، 150 هزار بیمه شده حرف و مشاغل آزاد، اختیاری، رانندگان، کارگران ساختمانی و … را داریم.
به گزارش ایسنا مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان گفت: 110 هزار خانوار مستمری بگیر در استان کرمان داریم که رشد هفت درصدی نسبت به سال قبل دارد و افزایش 5 درصدی بیمه شدگان در استان کرمان نسبت به سال 96 داشته ایم که از متوسط کشوری بالاتر است.
وی افزود: 3650 نفر مقرری بیمه بیکاری در استان دریافت می کنند و تا سال گذشته استان کرمان کمترین مقرری را داشته اما در سال 97 رشد یک درصدی در مقرری بگیران بیمه بیکاری در استان داشتیم که از متوسط کشور پایین تر است.
این مسئول عنوان کرد: در سال گذشته بیش از 2 هزار میلیارد تومان تعهدات بلندمدت، مستمری بازنشستگی، فوت و .. به بازشستگان تامین اجتماعی پرداخت کرده ایم.
حسینی در ادامه اظهار کرد: بسته حمایتی تامین اجتماعی در راستای کمک به رونق تولید ابلاغ شده که یکی از آنها بخشودگی جرائم کارفرمایان است و از 13 خردادماه آغاز شده و کارفرمایان تا 13 شهریور امسال فرصت دارند با پرداخت اصل حق بیمه از پرداخت جرائم معاف شوند.
وی بیان کرد: 700 میلیارد تومان بدهی معوقه کارفرمایان به تامین اجتماعی استان کرمان است که 30 درصد آن جرائمی است که با معافیت می تواند به رونق تولید کمک کند.
مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان گفت: کارفرمایان همچنین می توانند با تقسیط بدهی به مدت یک سال و پرداخت اقساط در مدت مقرر از بخشودگی جرائم بهره مند شوند و باید مصوبه رفع موانع تولید را داشته باشد که تاکنون 5 هزار کارگاه درخواست بخشودگی جرائم داشته اند.
وی در بخش دیگری از سخنانش افزود: با توجه به تعداد زیاد مراجعان به واحدهای تامین اجتماعی و به منظور کاهش مراجعات، طرح خدمات غیرحضوری دکتر نوربخش در سازمان تامین اجتماعی اجرا شده و حدود 30 نوع خدمت بدون مراجعه حضوری ارائه می شود.
حسینی بیان کرد: در حال حاضر بیش از 96 درصد کارفرمایان استان کرمان به صورت غیرحضوری لیست به ما می دهند که در سال گذشته نزدیک به 900 هزار لیست برای ما به صورت الکترونی ارسال کرده اند و در همین موضوع از 900 هزار سفر غیرضروری کاسته شده است.
مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان اظهار کرد: ایجاد پرونده الکترونیک در دست اقدام است و با این کار نیاز به فیزیک پرونده در شعب تامین اجتماعی برای دریافت خدمات نیست و با پرونده الکترونی به بیمه شدگان خدمت ارائه می شود.
وی افزود: اداره کل تامین اجتماعی استان کرمان 26 شعبه اصلی، 16 شعبه اقماری و 12 کارگزاری فعال در سطح استان کرمان به مردم خدمت ارائه می دهد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=30393
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.