فرهنگ مقاومت و شهدای مدافع حرم میراث نهضت عاشورا هستند

امام جمعه منطقه باغین با اشاره به ماندگاری نهضت اباعبدالله الحسین(ع) به برکت خون شهدا، اظهار کرد: امروز شهدای مدافع حرم میراث دار نهضت سید الشهدا هستند.

به گزارش کرمان نو، حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل زاده  در چهارمین شب از دهه محرم درحسینه اعظم سعدی با اشاره به تشییع پیکرهای مطهر شهدای مدافع حرم در حرم مطهررضوی گفت : ما ملت بزرگ ایران به مصداق سخن شهید سلیمانی، ملت امام حسین هستیم چراکه همچنان که در دفاع مقدس با ایثار و مقاومت خود از ناموس و خاک میهن دفاع کردند در عصر کنونی هم با تقدیم ستاره های درخشان دیگری از نسل علی اکبر اباعبدالله در دفاع از حرم اهل بیت(ع) وفاداری خود را به نظام و انقلاب اعلام کرده اند.

وی هجرت، جهاد و شهادت را بالاترین درجه از ایمان به مصداق آیات قرآن دانست و گفت: این شهدای مدافع حرم با هجرت، جهاد و شهادت خود در دیار غربت در کنار بانوی بزرگوار اسلام حضرت زینب(س)، راه و رسم مولای خود اباعبدالله الحسین (ع) و حضرت ابوالفضل العباس را زنده نگه داشتند.

حاج شیخ عباس اسماعیل زاده ، شهادت حضرت امام حسین(ع) را عامل اصلی ماندگاری دین پیامبر(ص) دانست و حضرت ابوالفضل العباس(ع) را اولین مدافع حرم معرفی کرد و افزود: این شهدای مدافع حرم میراث دار نهضت امام حسین(ع) و راه و رسم شهادت ایشان شده و با تقدیم عزیزترین و بهترین داشته هایشان، مایه عزت و افتخار کشور و خانواده هایشان و برافراشتگی پرچم شهادت شدند.

وی با بیان اینکه حفظ مکتب، مجاهدت و خون دادن می خواهد اظهار داشت : قطعا رمز ماندگاری شهید حاج قاسم سلیمانی در دنیا ، مجاهدت در مقابل لشکر ظلم و استکبار و پشتیبانی از ولی فقیه بود .

اسماعیل زاده اضافه کرد : راه حسین(ع) برای همیشه تاریخ، جاوید و پیروز است و امروز هر انسان آزاده ای در هر کجای جهان بخواهد در برابر طاغوت و دژخیمان بایستد باید به امام حسین(ع) و یاران باوفای آن حضرت اقتدا کند.

آیین عزاداری هیئات مذهبی سعدی با رعایت شیوه نامه های بهداشتی و با حضور پرشور مردم و مسئولین در حسینیه اعظم این روستا در دهه اول محرم با سخنرانی امام جمعه باغین برگزار میشود.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=94922
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.