مسافرت در ایام عید سعید فطر ممنوع است

جانشین استاندار در ستاد کرونای استان کرمان گفت: مسافرت در ایام عید سعید فطر از ۲۱ تا ۲۵ اردیبهشت ماه جاری ممنوع است و تردد خودروهای شخصی در محورها کنترل و جریمه ها اعمال خواهد شد.

به گزارش کرمان نو، محمدصادق بصیری پیش از ظهر امروز ۱۸ اردیبهشت ماه در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا اظهار کرد: ستاد ملی کرونا امروز از مردم متدین ایران که در شب های قدر پروتکل های بهداشتی را رعایت کردند، قدردانی نمود.

وی در ادامه بیان کرد: سیر نزولی ابتلا به کرونا و بستری ها در کشورمان مشهود است و این روند موجب شد ممنوعیت فعالیت مشاغل گروه دو در تمام شهرها برداشته شود و مدت زمان این گشایش سه هفته است و ضوابط دیگر از جمله دورکاری کارمندان و … باید با قوت ادامه یابد.

بصیری با اشاره به اینکه در استان کرمان در حال حاضر پنج شهرستان قرمز، هفت شهرستان نارنجی و ۱۱ شهرستان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند و وضعیت رو به بهبودی است، تصریح کرد: سیرجان، جیرفت، کهنوج، روبار جنوب و قلعه گنج دارای وضعیت قرمز و کرمان، رفسنجان، شهربابک، بردسیر، بافت، عنبرآباد و زرند نیز نارنجی هستند.

معاون استاندار کرمان با اشاره به اینکه براساس مصوبه ستاد ملی کرونا آزمون های پایه نهم و دوازدهم در زمان خود با رعایت پروتکل ها به صورت حضوری برگزار خواهد شد، بیان کرد: مسافرت در ایام عید سعید فطر از ۲۱ تا ۲۵ اردیبهشت ماه جاری ممنوع است و تردد خودروهای شخصی در محورها کنترل و جریمه ها اعمال خواهد شد و این ممنوعیت شامل همه شهرستان ها با هر وضعیت کرونایی می شود.

وی در پایان گفت: براساس مصوبه ستاد ملی کرونا، در صورتی که وزارت بهداشت و به تبع آن دانشگاه های علوم پزشکی در سطح کشور نیاز به مکانی برای انجام واکسیناسیون داشته باشند، دستگاه های دیگر باید همکاری داشته و مکان را در اختیار بگذارند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=70125
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.