مهمانشهرهای کرمان ساماندهی می شوند

حمید شمس الدینی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص وضعیت فعلی و طرح بهبودسازی اردوگاه افاغنه رفسنجان اظهار داشت: در حال حاضر دو مهمانشهر در بردسیر و رفسنجان وجود دارد.

وی گفت: اصل موضوع مهمانشهرها برای افراد آسیب پذیر ایجاد شده و تنها برای افراد اتباع بیگانه نیست و اولین کار این سازمان پالایش کردن این مجموعه ها است که افرادی که آسیب پذیر هستند در این مهمانشهرها پذیرفته شوند.

مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری کرمان در خصوص اردوگاه افاغنه شهرستان رفسنجان افزود: این اردوگاه نسبت به ماه های گذشته تا به امروز تغییرات بسیاری کرده است، از جمله اقدامات انجام شده می توان به حصارکشی، آسفالت و گازکشی  مجموعه مهمانشهر رفسنجان در چندماهه اخیر اشاره کرد.

شمس الدینی اظهار داشت: راه اندازی مراکز بهداشت و مدارس از جمله برنامه های پیش رو است و به دنبال ساخت سرپناه های جدید و حذف این آلونک ها از مجموعه هستیم که کارهای اولیه صورت گرفته است.

مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری کرمان تصریح کرد: برای خانواده های شهدای اتباع خارجه ساخت مسکن در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به مسئله عبور لوله کشی آب بردسیر به رفسنجان از زیر اردوگاه افاغنه رفسنجان صحت ندارد، افزود: در حقیقت شهرک فرهنگیان بر روی شبکه آب انتقالی به این اردوگاه قرار داشت که اکنون این لوله حذف شده و به نقطه ای دیگر انتقال داده شده است.

شمس الدینی اظهار داشت: نگاه به حوزه اتباع خارجه باید تغییر یابد و نگاه کنونی نادرست و غریبانه است.

 

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=14261
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.