مدیرکل کمیته امداد استان اعلام کرد


پرداخت ۸ میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال مددجویان کمیته امداد کرمان

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان از ایجاد ۱۸۰ فرصت شغلی توسط این نهاد طی دو ماهه نخست امسال خبر داد و گفت: برای اجرای ۱۵۰ مورد از این طرح‌های اشتغال زا هشت میلیارد و ۳۴۷ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال پرداخت‌شده است.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از ایسنا، ناصر عسکری‌نژاد امروز ۲۷ اردیبهشت ماه با اشاره به اینکه مهم‌ترین رویکرد کمیته امداد ایجاد اشتغال و فراهم‌کردن زمینه درآمدزایی برای خانواده‌ها و خروج آنان از چرخه حمایتی کمیته امداد است، اظهار کرد: اجرای طرح‌های اشتغال موجب ارتقاء عزت‌نفس مددجویان شده و زمینه لازم برای حضور آنان را در اجتماع فراهم می‌کند و همچنین توانمندسازی اقتصادی و خودکفایی مددجویان بر اساس نیازسنجی، استعدادسنجی، مشاوره و راهنمایی شغلی، ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کارآفرینی، ایجاد اشتغال و پایدارسازی مشاغل انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه خودکفایی و توانمندسازی مددجویان نتیجه مثبت اجرای طرح‌های اشتغال بوده و تاکنون بسیاری از مددجویان تحت حمایت استان با اجرای این طرح‌ها خودکفا شده‌اند، افزود: طرح‌های اشتغال کمیته امداد در زمینه‌های مختلف از جمله دامداری، کشاورزی و باغداری، صنفی، صنعتی، خدماتی، حمل‌ونقل و فرش و صنایع‌دستی بوده است.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان از ایجاد ۱۸۰ فرصت شغلی توسط این نهاد طی دو ماهه نخست امسال خبر داد و اظهار کرد: برای اجرای ۱۵۰ مورد از این طرح‌های اشتغال هشت میلیارد و ۳۴۷ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال پرداخت‌شده است.

وی ادامه داد: همچنین طی این مدت ۳۰ نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان از طریق مراکز کاریابی مشغول به کارشده‌اند.

عسکری‌نژاد از نظارت مستمر بر طرح‌های اشتغال اجرا شده توسط مددجویان خبر داد و افزود: در کمیته امداد نظارت کامل از ابتدا تا انتهای طرح‌های اشتغال وجود دارد و این رویکرد، این نهاد را به سمت استفاده بهینه از منابع و حفظ سرمایه سوق داده است.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=104403
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.