مدیرکل ر اه و شهرسازی استان کرمان


۱۱ درصد جمعیت استان در سکونت‌گاه‌های غیررسمی زندگی می‌کنند

به گفته مدیرکل ر اه و شهرسازی استان کرمان 122 هزار و 648 نفر در سکونتگاه های غیررسمی کرمان زندگی می کنند که تقریبا 11 درصد کل جمعیت استان را تشکیل می دهند.

به گزارش خبرنگار «کرمان‌نو»علی حاجی زاده مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان در جلسه بازآفرینی شهری با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این مطلب که پنج شهر در استان دارای سکونتگاه غیررسمی هستند، گفت: مساحت کل این سکونتگاه های غیررسیمی4 هزار و 846 هکتار است. شایان ذکر است که از 84 شهر استان 67 شهر آن فاقد سکونتگاه های غیررسمی هستند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان تهیه طرح های بازآفرینی، تسهیلات نوسازی و بهسازی بافت فرسوده، احداث پروژه های زیربنایی، روبنایی و ساماندهی فضاهای شهری، تحویل قیر رایگاه جهت آسفالت معابر بازآفرینی شده، توانمندسازی ساکنان حاشیه شهرها، احداث پروژه های ساخت مسکن، احداث پروژه های محرک توسعه مثل محور فتحعلیشاهی را از جمله اقدامات استان در حوزه های مختلف بازآفرینی شهری برشمرد.
او با اشاره به اینکه سهم استان کرمان برای بازآفرینی شهری 35 محله بوده است، بیان کرد: از سال 88 تا 1401 11 هزار و 43 واحد برای دریافت تسهیلات بافت فرسوده به بانک ها معرفی شده اند.

به گفته حاجی زاده کرمان، سیرجان، رفسنجان، جیرفت و بم در استان دارای سکونتگاه غیررسمی هستند، در ادامه گفت: 6 درصد کل مساحت کرمان را سکونتگاه های غیر رسمی تشکیل می دهند و 6 درصد از کل جمعیت کرمان در این سکونتگاه ها سکنا دارند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=89470
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.