۲۳ دستگاه اکسیژن‌ساز سازمان ملل به سالمندان کرمان اهدا شد

مراسم توزیع ۲۳ دستگاه اکسیژن‌ساز اهدایی صندوق جمعیت سازمان ملل به مراکز سالمندان بهزیستی استان کرمان روز یکشنبه طی مراسمی با حضور مسئولان متولی برگزار شد.

به گزارش کرمان نو به نقل از ایرنا، مدیرکل بهزیستی استان کرمان در حاشیه این مراسم گفت: از یکهزار دستگاه اکسیژن ساز اهدایی صندوق جمعیت سازمان ملل به مراکز سالمندان سراسر ایران، ۲۳ دستگاه به مراکز این استان اهدا شد.

عباس صادق زاده افزود: این تعداد دستگاه بین ۶ مرکز سالمند بهزیستی استان کرمان توزیع می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در جریان وقوع کرونا مجبور بودیم برخی مراکز را در قرنطیه قرار دهیم بیان کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون ۹۶ مرکز شبانه روزی تحت نظارت بهزیستی استان کرمان در حوزه توانبخشی با جمعیتی افزون بر چهار هزار و ۵۰۰ نفر قرنطینه شدند.

رکورد مراقبت از کرونا در مراکز بهزیستی استان

مدیرکل بهزیستی استان کرمان با اشاره به اینکه برای نگهداری، مراقبت و درمان در شرایط ویژه برای افراد با ریسک بالا باید یک عده همت و تلاش کنند تا کارها بخوبی انجام شود گفت: از بین این جمعیت قرنطینه شده فوتی های ناشی از ویروس کرونا کمتر از پنج نفر هستند که یک رکورد در کشور است.
آمار تزریق مددجویان بهزیستی

صادق زاده با اشاره به اینکه در کنار این ایثار و همت همکاران در مراکز بهزیستی، خیران هم در کنار مراکز و سازمان های حمایتی بودند بیان داشت: در دوران شیوع ویروس کرونا مراقبت های ویژه از ۴۰۰ سالمند دارای ریسک بالا در ۶ مرکز سالمند زیرپوشش بهزیستی در استان کرمان انجام گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه با همکاری وزارت بهداشت برای جمعیت هدف بهزیستی هر ۲ دز واکسیناسیون کرونا انجام شده است بیان داشت: همچنین در حوزه مددجویان بخش توانبخشی یکهزار و ۵۰۰ دز واکسن کرونا به مقیمان بالای ۱۸ سال در مراکز شبانه روزی سالمندان، معلولان ذهنی و بیماران روانی استان کرمان تزریق شده است.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان خاطرنشان کرد: قبل از ویروس کرونا نیز پنج هزار و ۲۵۰ دوز واکسن آنفلوآنزا به افراد واجد شرایط در مراکز تزریق شده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان نیز در این مراسم با گرامیداشت هفته دولت گفت: اداره کل بهزیستی استان در همه شرایط کاری خیلی دشوار و سخت، مفید و نتیجه بخش برعهده دارد و کسانی که در این عرصه زحمت می کشند، جز ایثار کاری انجام نمی دهند.

محمد صادق بصیری گفت‌: اولویت کشور مبارزه با کووید ۱۹ است که همه باید با آن مقابله کنند و همه سیستم حاکمیتی کشور نیز بسیج شدند تا با این ویروس منحوس مبارزه کنند.

وی با قدردانی از همه کسانی که در این خط مبارزه بودند افزود: واکسیناسیون با همه محدودیت‌های ما در سطح جهانی در کشور انجام گرفته است.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=75605
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.