190 روستا به شبکه آب شرب متصل شدند

علی رشیدی به منابع مالی محدود این شرکت در سال جاری اشاره کرد و افزود: درهمین مدت با تلاش پرسنل و مدیران شهرستانی موفق شدیم به 190 روستای استان آب سالم برسانیم.

وی اظهار کرد: برای آبرسانی به این تعداد روستا 429میلیارد ریال اعتبار هزینه شده و با این حجم کار جمعیت 57 هزار و600نفر در روستاهای مختلف استان آبدار شده اند.

مدیرعامل شرکت آبفار ضمن تاکید بر اهمیت آب در رونق زندگی روستاها تصریح کرد: با سختی های زیادی که تیم های پیمانکاری دراجرای پروژه ها متحمل شدند دراین راستا 483کیلومتر لوله گذاری خطوط انتقال و شبکه داخلی اجرا شد.

وی گفت: برای آبرسانی به برخی نقاط روستایی لاجرم ایجاد مخزن ذخیره آب در برنامه قرار گرفت و احداث 6هزار و860مترمکعب مخزن ذخیره سازی درهمین برنامه انجام شد.

رشیدی ادامه داد: برای آبرسانی به این 190روستا 5ایستگاه پمپاژ در برخی پروژه ها و نیز حفر و تجهیز 14 حلقه چاه آب اجرایی شد.

وی عنوان کرد: ازجمله مهم ترین پروژه های آبرسانی در این مدت آبرسانی به 45روستا در سفر وزیر نیرو بود که جمعیت 13هزار و500 نفر را درجنوب کرمان در شهرستان های محروم جنوبی به نعمت آب شرب رسانید.

مدیر عامل شرکت آبفار تصریج کرد: اعتبار آبرسانی به این 45روستا 155میلیارد ریال بود که عمده آن از محل صندوق توسعه تامین شد.

وی می گوید: همچنین کلنگ زنی همزمان 8 مجتمع آبرسانی با اعتبار120میلیارد ریال نیز درجنوب کرمان دیگر برنامه مهم آبرسانی شرکت دراین 6ماه بود.

رشیدی با اشاره به 11هزار و200نفری هدف تامین آب برای این روستاها اعلام کرد: این طرح ها در 56 روستا در دست اجرا است.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=28634
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.