٣٦هزار دانش آموز و ٨٥٠ آموزگار آموزش خط تحرير ديدند

رضا دريجانى دبير مدرسه در مدارس شبانه روزى عشايرى شرق استان در گفتگو با خبرنگار ما گفت:باتوجه به اینکه کتب فارسی دوره ابتدایی با خط تحریری نوشته شده و اهمیت خط تحریری در دست خط دانش آموزان تاثیر بسزایی دارد سعی شد از اول مهر این خط به معلمان آموزش داده شود تا در آینده دست خط های زیبایی را مانند سنوات گذشته شاهد باشیم .

وی ادامه داد که تاکید مدیرکل آموزش و پرورش کرمان بر ضرورت یادگیری معلمان و انتقال آن به دانش آموزان بود و قرار شد این دوره خط به صورت ضمن خدمت در سه آموزش و پرورش به عنوان آزمایشی اجرا شود تا نتیجه آن  درآموزش و پرورش شهرهای دیگر بکار رود.

وی که تجربه بیش از 23 سال تدریس در خط تحریری را دارد، این طرح را از اول مهر درشهرستان بم آغاز کرده و تا کنون 850 معلم را در رشته خط تحریری آموزش داده است.

دريجانى معتقد است که تمام این معلمان باعلاقه فراوان ضمن فراگیری خط تحریری به تعلیم دانش آموزان می پردازند.

به گفته ی وی والدین دیگر نگران خط فرزندانشان نیستند چون می دانند در هر مدرسه ای از سه منطقه شهرستان بم، نرماشیر و فهرج درس بخوانند حتما خط تحریری را یاد میگیرند.

وی ضمن تشکر از مدیرکل آموزش و پرورش کرمان ادامه داد که طبعا اراده وهمت ایشان باعث این تحول بزرگ درخط زیبای دانش آموزان شده است و 36 هزار دانش آموز در حال یادگیری این خط هستند.

دریجانی ازمدیر آموزش و پرورش و معاونان شهرستان های بم ،نرماشیر و فهرج و مسئولان ضمن خدمت این سه شهرستان تشکر و قدردانی کرد.

این کارشناس ادبیات امید دارد تا این طرح درشهرستان های دیگر اجرا شود تا فرزندان این مرز و بوم ضمن فراگیری این خط به پاسداشت این خط که نتیجه زحمات خوشنویسان و هنرمندان این سرزمین است بپردازند.

 

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=9590
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.