طبق اعلام مشاور رییس سازمان سنجش آموزش کشور


آغاز ثبت‎‌نام پذیرفته‌شدگان آزمون ارشد از ۱۹ شهریورماه

 مشاور رئیس سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد: ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از ۱۹ شهریورماه آغاز می‌شود.

 به گزارش کرمان‌نو به نقل از ایسنا، علیرضا کریمیان ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: نتایج آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه آزاد اسلامی شب گذشته (یکشنبه 12 شهریور) از طریق درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شد.

وی در ادامه تصریح کرد: متقاضیانی که هم در ردیف پذیرفته‌شدگان یکی از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی وابسته به وزارت علوم و هم در ردیف پذیرفته‌شدگان دانشگاه آزاد اسلامی قرار گرفته‌اند، توجه داشته باشند که منحصراً می‌تواند در یکی از کد رشته محل‌های قبولی ثبت‌نام کنند.

مدیرکل روابط‌عمومی سازمان سنجش آموزش کشور افزود: پذیرفته‌شدگان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی به جز دانشگاه آزاد اسلامی باتوجه‌به ضوابط و شرایط اعلام شده برای کسب اطلاعات در خصوص تاریخ، نحوه و مدارک لازم برای ثبت‌نام از روز یکشنبه شهریورماه جاری به درگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی محل قبولی مراجعه کنند.

کریمیان گفت: تعداد ۴۷۰ هزار و ۵۲۸ داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۲ دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و در پنج گروه آزمایشی علوم‌انسانی، علوم پایه، فنی مهندسی، کشاورزی و منابع طبیعی، هنر و دامپزشکی به رقابت پرداختند.

مشاور رئیس سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد: داوطلبان زن آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۲، ۲۵۵ هزار نفر بودند که ۵۴ درصد کل داوطلبان را تشکیل می‌دادند. مردان نیز با ۲۱۶ هزار داوطلب در این آزمون شرکت کردند.

  به گفته وی، در مجموع ۳۵۵ هزار نفر در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی سال ۱۴۰۲ مجاز به انتخاب رشته شدند.

آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۲ دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی در روزهای ۱۱ و ۱۲ اسفندماه سال گذشته طی دو روز برگزار شد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=108413
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.