مدیرکل راه و شهرسازی جنوب استان کرمان:


بیش از نیمی از ساختمان‌های بافت فرسوده در جنوب کرمان ناپایدار است

مدیرکل راه و شهرسازی جنوب استان کرمان از ناپایداری بیش از ۵۰ درصد ساختمان‌های موجود درطرح‌های مصوب بافت فرسوده و ناکارآمد شهری در جنوب کرمان خبر داد.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از فارس، ابراهیم امیری مدیرکل راه و شهرسازی جنوب استان کرمان صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ارتقا سیما و منظر شهری از بعد روحی و روانی تأثیر بسزایی دارد و جنوب کرمان در این حوزه بسیار ناپایدار است و به‌طورکلی بیش از ۵۰ درصد ساختمان‌های واقع در بافت‌های ناکارآمد شهری جنوب کرمان ناپایدار بوده و بیشترین درصد ناپایداری با ۷۳ درصد مربوط به شهر منوجان است.

او در خصوص طرح ساماندهی فضاهای ناپایدار شهری اظهار داشت: طرح ساماندهی حاشیه هلیل‌رود با اعتبار بیش از ۶ میلیارد ریال توسط اداره کل راه و شهرسازی جنوب کرمان تهیه شده است که علاوه بر ارتقاء سیما و منظر شهری سبب ایجاد فضای تفریحی- گردشگری و برطرف‌شدن کانون‌های جرم‌خیز و در نهایت رضایت ساکنان خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی جنوب استان کرمان ادامه داد: محور طالقانی به‌عنوان شریان اصلی تجاری، نبض بازار و از قدیمی‌ترین خیابان‌های شهر جیرفت در منطقه مرکزی و واقع در بافت فرسوده شهری قرار گرفته که طرح پیاده‌راه‌سازی طالقانی با همکاری شهرداری جیرفت با اعتبار ۳.۵ میلیارد ریال تهیه شده است.

او بیان کرد: اجرای این پروژه جزو مصوبات سفر معاون وزیر و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری به کرمان است که تأمین اعتبار آن توسط شرکت بازآفرینی شهری ایران صورت خواهد گرفت.

امیری در حوزه شهرستان کهنوج نیز به محور خیابان امام خمینی (ره) این شهر اشاره کرد و گفت: این محور نیز از قدیمی‌ترین خیابان‌های این شهر است که به‌عنوان مرکز تجاری شهر ایفای نقش می‌کند.

او با اشاره به اینکه طرح پیاده‌راه‌سازی محور امام خمینی کهنوج با همکاری شهرداری کهنوج با اعتبار ۴ میلیارد ریال تهیه شده، بیان کرد: اجرای این پروژه نیز جزو مصوبات سفر معاون وزیر و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری است که تأمین اعتبار آن توسط شرکت بازآفرینی شهری ایران صورت خواهد گرفت، همچنین طرح بهسازی معابر اطراف قلعه تاریخی منوجان که بیش از یک هزار سال قدمت دارد نیز در شرکت بازآفرینی مصوب شده و مقرر شد شرکت بازآفرینی شهری پروژه را تأمین اعتبار کند.

مدیرکل راه و شهرسازی جنوب کرمان با بیان اینکه اداره کل راه و شهرسازی در ستاد بازآفرینی شهری دبیر این ستاد است، افزود: می‌طلبد همه دستگاه‌ها همکاری لازم را برای طرح‌های بازآفرینی شهری داشته باشند و تأسیساتی چون برق، آب، گاز جهت طرح‌های بازآفرینی ازطریق اعتبارات دستگاه‌های خدمات‌رسان باید انجام شود.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=114089
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.