رفع توقیف ماشین‌های ریگان‌خودرو

کرمان‌نو-رییس کل دادگستری کرمان اعلام کرد که مشکل توقیف خودروهای پلاک شده شرکت ریگان خودرو مستقر در شرق این استان رفع و مقرر شد این خودروها هرچه سریعتر ترخیص شوند.

به گزارش کرمان‌نو حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیم حمیدی روز یکشنبه در نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم استان کرمان در محل فرمانداری بم، بازدید از کارخانه های منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید را تشریح و تاکید کرد: تولید خودرو از نیازهای ضروری کشور است و برخی شرکت ها نیز مشکلاتی دارند که نیازمند پیگیری است.

حمیدی اظهارداشت: ریگان خودرو از شرکت‌های مشکل دار منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بود که امروز مقرر شد خودروهای توقیفی آن که به نام مردم پلاک شده اند، رفع توقیف شوند.

رییس کل دادگستری استان کرمان افزود: طی بررسی به عمل آمده توقیف به نام خود اشخاص بود که دستور صادر شد تا این خودروها رفع توقیف شود و در اختیار افراد قرار گیرد.

به گفته او، بخشی از خودروهای این شرکت رفع توقیف و ترخیص خواهد شد تا در اختیار مشتریان قرار گیرد و بخشی دیگر که هنوز پلاک نشده و مشکلات گمرکی دارد نیز بتدریج پیگیری می شوند.

حاشیه نشینی و ضعف نظارت ادارات متولی

رییس کل دادگستری استان کرمان که از روز گذشته در سفری ۲ روزه به شرق استان کرمان آمده است در این نشست با اشاره به موضوع حاشیه نشینی گفت: حاشیه شهر زیبنده نظام جمهوری اسلامی نیست و از دلایل ایجاد حاشیه نشینی نیز نبود نظارت کافی است که برای جلوگیری از آن باید نظارت ها ۱۰۰ درصدی باشد تا چنین اتفاقات ناخوشایندی رخ ندهد

او بیان کرد: افرادی که مسئول نگهداری زمین هستند مانند منابع طبیعی، راه و شهرسازی،بنیاد مسکن و شهرداری نظارت کافی بر اراضی ندارند.

حمیدی اظهارداشت: ایجاد یک شهرک و حاشیه‌نشینی یک شبه رخ نمی‌دهد بلکه شاید ۱۵ سال قبل اتفاقی رخ داده و یکسری اراضی دولتی در حاشیه شهر تصرف شده، به مرور زمان و بتدریج مردم نیازمند یا برخی افراد سودجو اراضی دولت را در بحث منابع طبیعی یا راه و شهرسازی تصرف کرده‌اند.

به گفته او زمانی که شهرک یا یک معضل اجتماعی به وجود آمده است انتظار می رود این موضوع را بسرعت مدیریت کرد و ناهماهنگی‌هایی که باعث ایجاد این مشکل شده مرتفع شود تا مردم بتوانند اسناد مالکیت خود را دریافت کنند.

حمیدی عنوان‌کرد: دستگاه ها نباید جزیره ای عمل کنند و شاید هر اداره یا ارگانی کار قانونی خود را انجام دهد اما استعلام و هماهنگی با سایر ادارات و ارگان‌ها را انجام دهید تا اتفاقی صورت نگیرد و ناهماهنگی ها به حداقل برسد.

او گفت: مصوبات جلسات شورای پیشگیری از وقوع جرم باید پیگیری و اجرا گردد زیرا اگر مصوبه ای روی کاغذ بماند عدم آن بهتر از وجودش است .

رییس کل دادگستری استان کرمان افزود: امیدواریم جامعه ای عاری از جرم و آسیب اجتماعی داشته باشیم و زمینه ای در کشورمان ایجاد شود تا مردم بهتر و راحت تر زندگی کنند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=100620
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.