مصوبات ستاد استانی مقابله با کرونا| استاندار کرمان: اگر پروتکل‌های بهداشتی رعایت نشود محدودیت‌ها مجدد اعمال می‌شود

استاندار کرمان گفت: اگر ضوابط و پروتکل‌های بهداشتی در استان رعایت نشود مجبور می شویم محدودیت‌های گذشته را دوباره  اعمال کنیم.

محمدجواد فدایی در جلسه امروز ستاد استانی مقابله با کرونا افزود: با توجه به شرایط توصیه می مردم و اصناف کنیم به شدت مسایل بهداشتی را رعایت کنند.

وی عنوان کرد: دیدیم که در روزهای گذشته در استان‌های هرمزگان و خوزستان روند افزایشی مبتلایان مثبت قطعی به کرونا اعلام شده است این نشان می‌دهد هر زمان که پروتکل‌های بهداشتی رعایت نشود، این بیماری شیوع دوباره ای پیدا کرده و در نتیجه شاهد افزایش تعداد مبتلایان به کووید ۱۹ هستیم.

استاندار کرمان در واکنش به برداشته شدن محدودیت‌های ترددی در ۱۶ مبادی ورودی استان کرمان و بازگشایی مراکز تعویض پلاک بدون هماهنگی با ستاد مقابله با کروناویروس استان، به صراحت گفت: اینکه مصوباتی در جلسات ستاد استان داشته باشیم و ادارات استان برخلاف آن مصوبات کار دیگری انجام دهند و تنها به مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا استناد داشته باشند، کار درستی نیست.

در ادامه جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا مصوب شد:

  • آرایشگاه‌ها می توانند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مورد تایید دانشگاه علوم پزشکی، فعالیت خود را آغاز کنند.
  • بازگشایی مجتمع‌ها، پاساژها و بازارهای سرپوشیده تا ساعت ۲۱ با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، تمدید می شود.
  • براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، مهدهای کودک، مدارس و دانشگاه‌ها تا پایان ماه رمضان (۶ خردادماه) تعطیل هستند و بعد از این تاریخ نیز برای بازگشایی آنها تصمیم‌گیری می شود.
  • باشگاه‌های ورزشی جزء مشاغل پرخطر هستند و تا زمانی که ستاد ملی مقابله با کروناویروس اجازه بازگشایی آنها را ندهد، در استان کرمان نیز اجازه فعالیت به این مکان ها داده نمی شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.