معاون عمرانی استاندار کرمان: امروز قطعی آب، برق و ارتباطات مناطق سیل‌زده برطرف می‌شود

معاون عمرانی استاندار کرمان گفت: تمامی راه‌های ارتباطی منطقه شهداد بازگشایی شده است.

سید مصطفی آیت‌اللهی موسوی افزود: حدود ۲۵ مسیر از روستاهای شهداد بر اثر سیل مسدود شده بود که به گفته‌ی مسوولین محلی و راهداری همه مسیرها باز شده است.

وی ادامه داد: سیل اخیر خسارت‌هایی به خانه‌های مردم،  باغ‌های کشاورزی و دام‌های آنها زده است.

به گفته معاون استانداری کرمان میزان خسارت‌ها هنوز برآورد نشده و بعد از بررسی اعلام می‌شود.

آیت اللهی موسوی عنوان کرد: پیگیری و هماهنگی لازم برای امداد رسانی از طریق مسیرهای زمینی انجام شده و از دیروز هم با کمک هلال احمر و حضور به موقع توانستیم امکانات و نیازهای اولیه را برای روستاهایی که آب‌گرفتگی داشتند برسانیم.

او اضافه کرد: تعدادی چادر نیز از شب گذشته بین مردم روستاهایی که دچار آب‌گرفتگی شده بودند توزیع شد که بتوانند شب را سپری کنند و امروز خانه‌های آنها از گل و لای پاکسازی شود.

وی در خصوص مشکلات پیش آمده مانند قطعی آب و برق و ارتباطات مخابرات گفت: این قطعی به دلیل قرارگیری کابل‌ها در مسیر رودخانه بوده که در سیلاب دچار مشکل شدند و طبق آخرین گفته‌ها قرار است تا آخر وقت امروز همه این مسائل حل شود.

معاون استانداری کرمان افزود: گزارش شده که تعدادی از قنوات خسارت مختصری دیده‌اند که بعد از بررسی نهایی اعلام می‌شود.

وی با بیان اینکه کارهای ابتدایی و اولیه انجام شده، عنوان کرد که تصمیمات خوبی دیروز در جلسه بحران فرمانداری گرفته شد که امیدواریم اجرایی شوند.

آیت‌اللهی موسوی گفت: از امروز دانشگاه دامپزشکی مجموعه مدیریت نیز برای انجام عملیات بهداشتی محیط در منطقه حضور دارند تا مشکلی برای بیماری ایجاد نشود.

این خبر متعاقبا تکمیل می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.