فرمانده یگان‌حفاظت میراث فرهنگی اعلام کرد


کشف و ضبط ۹۳۰ قلم شیء تاریخی در استان کرمان

فرمانده یگان‌حفاظت اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان کرمان گفت: ۹۳۰ قلم شیء تاریخی طی سال گذشته در این استان کشف و ضبط شد که نسبت به سال ۱۴۰۰ افزایش زیادی داشته است.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از ایسنا، سرهنگ سیدعلی حسینی امروز ۲۸ فروردین ماه با اشاره به دستگیری ۶۰ قاچاقچی اشیاء تاریخی در طول سال گذشته در استان کرمان اظهار کرد: در این مدت ۱۳ دستگاه فلزیاب ضبط و بیش از ۱۳۹۰ جلسه و کلاس آموزشی برای مردم، دانش‌آموزان و مسئولان شهرستانی در زمینه جلب مشارکت‌های اجتماعی برگزار شد.

او به همکاری نیروی انتظامی با یگان‌حفاظت اداره‌کل میراث‌ فرهنگی استان کرمان اشاره و بیان کرد: خوشبختانه این نهاد امنیتی در عملیات‌های مختلفی همچون دستگیری قاچاقچیان و کشف و ضبط اشیاء تاریخی همکاری خوبی با یگان حفاظت میراث فرهنگی داشته که جای تشکر دارد.

حسینی با بیان اینکه شهرستان قلعه‌گنج دارای محوطه‌های باستانی با ارزش و متعددی است، خاطرنشان کرد: خوشبختانه نیروهای یگان‌حفاظت این شهرستان در زمینه جلب مشارکت‌های اجتماعی و اهداء اشیاء تاریخی فعالیت‌های خوبی انجام داده‌اند که این اقدامات منجر به کسب رتبه اول قلعه‌گنج در بین شهرستان‌های استان کرمان شده است.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=103236
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.