مدارس همچنان به صورت غیر حضوری برگزار می‌شوند

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا از ادامه برگزاری غیر حضوری مدارس خبر داد و افزود: بعد از بحث اجرای واکسیناسیون و قطع زنجیره انتقال در سال آینده اگر شرایط فراهم شود، آن زمان به سمت بازگشایی مدارس رویم. 

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرد: در این ستاد پیشنهادی مطرح شد مبنی بر اینکه مدارس پایه اول و دوم ابتدایی بازگشایی شود که این موضوع در کمیته تخصصی مطرح شد و رای نیاورد و مدارس همچنان غیرحضوری برگزار می‌شود.

رئیسی ادامه داد: بعد از بحث اجرای واکسیناسیون و قطع زنجیره انتقال در سال آینده اگر شرایط فراهم شود، آن زمان به سمت بازگشایی مدارس رویم.

رعایت کنید تا به سمت تشدید محدودیت ها نرویم

معاون بهداشت وزارت بهداشت بیان کرد: از مردم خواهش می‌کنم رعایت کنند تا به سمت تشدید محدودیت‌ها نرویم.

او ادامه داد: کسبه و بازاریان در این مدت فشار زیادی را تحمل کردند و این همکاری باعث دستاورد فعلی برای ما شد.

رئیسی با اشاره به اینکه اگر خدایی نکرده ساده‌انگاری اتفاق افتد اوضاع دوباره بد می‌شود، یادآور شد: پس از آرامش اردیبهشت ماه و برگزاری دوباره تجمعات، بیماری شعله‌ور شد.

۱۰۸ شهر نارنجی و ۳۳۰ شهر در وضعیت زرد کرونا

معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به اینکه خوشبختانه در حال حاضر شهر قرمز در کشور نداریم، گفت: ۳۳۰ شهر زرد و ۱۰۸ شهر نارنجی داریم که امیدواریم این شهرها هم به مرور به سمت رنگ زرد بروند و میزان ابتلا و بستری کاهش یابد.

او عنوان کرد: این دستاورد نتیجه رعایت پروتکل‌ها، همکاری مردم، اصناف، نهادها، کسبه، نیروی نظامی و انتظامی، اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی و نظارت‌هایی است که بر اجرای پروتکل‌ها وجود دارد.

کاهش ۴۰ درصدی بستری و ۵۰ درصدی فوتی‌های روزانه کرونا

رییسی گفت: در حال حاضر میزان بستری در کشور به شکل روزانه تقریبا بیش از ۴۰ درصد کاهش داشته و مرگ و میرهم نسبت به شروع طرح که حدودا یک ماه قبل بود بیش از ۵۰ درصد کاهش داشته است.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا تاکید کرد: تجمعات، دورهمی‌ها و شب نشینی‌ها می‌تواند در افزایش آمار موثر باشد و اگر رعایت نشود ممکن است شاهد پیک مجدد باشیم.

او افزود: اگر روند قبلی ادامه پیدا می‌کرد، ۵۰ هزار بستری بیشتر داشتیم و با اجرای طرح‌های اخیر شاهد کاهش ۵۰ درصدی بستری و در نتیجه ۷ هزار و ۵۰۰ مرگ و میر کمتر بوده‌ایم. اگر رعایت نکنیم ممکن است شاهد پیک مجدد در بهمن ماه یا اسفندماه باشیم.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=60892
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.