تساوی مس‌ کرمان و گل‌گهر در بازی دوستانه


آماده‌سازی تیم‌های استان برای شروع لیگ‌ها

مس کرمان و گل‌گهر سیرجان در یک بازی دوستانه در ورزشگاه باهنر به مصاف هم رفتند و با یک تساوی بدون گل یکدیگر را محک جدی زدند.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از برنا، مس کرمان که از شانزدهم تیرماه تمریناتش را آغاز کرده و با نفرات جدید جذب شده در فصل نقل‌وانتقالات کار را جلو می‌برد، روز پنجشنبه ۲۲ تیرماه در یک بازی دوستانه به مصاف گل‌گهر رفت و توانست در برابر این تیم مدعی در لیگ برتر یک تساوی بدون گل کسب کند.

نکاتی از بازیِ شناور و روان مس در این مسابقه در ادامه ذکر می‌شود:

۱) در این بازی، انسجام تیمی مس کرمان و نظم تاکتیکی بیش از هرچیز دیگری به چشم می‌آمد و همدلی بین بازیکنان پررونق بود.

۲) بازیکنانی که وارد زمینی می‌شدند، به خوبی فرامین صادر شده و وظایف محوله از سوی کادر فنی را اجرا می‌کردند و این مهم سبب شده بود که مربیان مس تحلیل دقیق‌تری از شرایط بازی و بازیکنان‌شان داشته باشند.

۳) بازی مالکانه مس کرمان، در برخی از دقایق نمود بیشتری داشت و حملات هدفمند این تیم با تمرکز و پاس‌های پرتعداد همراه بود.

۴) جوانان کرمانی حاضر در زمین فراتر از آنچه که پیش بینی می‌شد، ظاهر شدند و توانایی‌های خود را به نمایش گذاشتند.

۵) با توجه به زمان اندک و محدودی که مس کرمان برای آماده‌سازی داشته اما این تیم با ساختاری هماهنگ در خط میانی و خط دفاعی بازی می‌کرد و سازمان دفاعی این تیم اجازه قدرتنمایی به گل‌گهر نداد.

۶) گلرهای مس کرمان انصافا خوش درخشیدند. هم حسین شهریاری نمایش قابل قبولی داشت و هم محمدامین رضایی‌.

رضایی یک ضربه آزاد را به زیبایی هرچه تمام‌تر دفع کرد و یک سوپر سِیو داشت.

۷) مس کرمان در دوره بدنسازی قرار دارد و این روزها تمرینات پرفشاری را پشت سر می‌گذارد اما این که تا بدین اندازه رو پا و سرحال در برابر گل‌گهرِ مملو از ستاره‌های گرانقیمت، ظاهر شد نشان‌دهنده آن است که محمودی‌نیا و همکارانش در حال طی کردنِ مسیر صحیح هستند‌ و این مس آینده‌ای درخشان خواهد داشت.

۸)مدافعین کناری مس کرمان در این بازی دوستانه، نمره قابل قبولی می‌گیرند چرا خوب جابه‌جا می‌شدند و تغییر مکان می‌دادند، در حملات به موقع اضافه می‌شدند و به دقت دفاع هم سر پست خود حاضر بودند.

۹) در کرنرهایی که مس کرمان ارسال کرد، مهاجمینش جایگیری دقیقی داشتند و معمولا ضربات سر اول را می‌زدند که باید گفت به طور کلی مسی‌ها در کرنرها بهتر از گل‌گهری‌ها کار کردند.

۱۰) مس کرمان از میانه میدان گل‌گهر را پرِس کرده بود و به جز در چند صحنه، اجازه نداد تا هافبک‌های گل‌گهر توپ پخش کنند و یا حملاتی را طراحی کنند‌.

۱۱) لبِ خط، استایل و فرم محمود محمودی‌نیا، خاص و با پرنسیب بود. آرامش او در لحظاتی از مسابقه، اجازه نمی‌داد فشار و استرس بر بازیکنان غالب شود ضمن اینکه در مواقع لازم هم با حرارت فراوان، نکات فنی و تاکتیکی را به بازیکنانش منتقل می‌کرد.

این بازی در سه وقتِ ۳۰ دقیقه‌ای برگزار شد که نهایتا با تساوی بدون گل پایان یافت. قطعا مس کرمان در بازی‌های تدارکاتی پیشِ رو به آمادگی بیشتری دست خواهد یافت.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=106565
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.