از ۱میلیون و ۶۰ هزار نفر داوطلب ۶۰۰ هزار نفر انتخاب رشته کردند


نتایج نهایی کنکور اواسط مهرماه منتشر می‌شود

مشاور رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از انتخاب رشته بیش از ۶۰۰ هزار داوطلب مجاز در کنکور ۱۴۰۲ خبر داد و گفت: نتایج نهایی این آزمون اواسط مهرماه اعلام می‌شود و دانشگاه‌ها از این تاریخ به بعد می‌توانند نسبت به ثبت‌نام دانشجویان جدیدالورود و آغاز سال تحصیلی اقدام کنند.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا کریمیان مشاور رئیس سازمان سنجش آموزش کشور ضمن اعلام این خبر خاطرنشان کرد: انتخاب رشته داوطلبان آزمون سراسری از ۳۱ مردادماه آغاز شد و پس از یک‌بار تمدید ساعت ۱۴ روز گذشته سه‌شنبه هفتم شهریورماه پایان یافت.

 او در ادامه تصریح کرد: بر اساس آمار نهایی بیش از ۶۰۰ هزار نفر انتخاب رشته کرده‌اند که البته انتخاب رشته در دانشگاه آزاد اسلامی به جز رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی به‌صورت جداگانه صورت می‌گیرد و شامل این آمار نیست.

 کریمیان تأکید کرد: باتوجه‌به آمار سال‌های گذشته و روند انتخاب رشته در سال جاری تقریباً عموم متقاضیان انتخاب رشته کرده‌اند؛ درعین‌حال باتوجه‌به تقاضای تعدادی از داوطلبان فرصت بیشتر داده شد که حقی از کسی ضایع نشود.

 مدیرکل روابط‌عمومی و مشاور سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: نتایج نهایی آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ تا اواسط مهرماه اعلام می‌شود و دانشگاه‌ها از این تاریخ به بعد می‌توانند نسبت به ثبت‌نام دانشجویان جدیدالورود و آغاز سال تحصیلی آنها اقدام کنند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=108236
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.