هشدار معاون سیاسی استاندار به مشاوران املاک


انعقاد قول‌نامه با اتباع غیرمجاز تخلف است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان گفت: در راستای شناسایی و طرد اتباع غیرمجاز، به مشاوران‌ املاک، اجاره منزل و همچنین ممنوعیت معامله و فروش به آن‌ها گوشزد شده است.

به گزارش‌ کرمان‌نو به نقل از ایرنا، رحمان جلالی افزود: هرگونه قولنامه با اتباع خارج که مدارک قانونی نداشته باشد، تخلف است و برخورد شدید دارد.

او اضافه کرد: واحدهای صنفی که از کارگر تبعه غیرمجاز استفاده می‌کنند، طبق قوانین مورد برخورد و جریمه سنگین قرار می‌گیرند.

جلالی ادامه داد: با تحولات کشور افغانستان، سیل عظیمی از اتباع وارد کشورمان شدند که موضوع با قید فوریت در دستور کار وزارت کشور قرار گرفت و بنا شد طرح آمایش، شناسایی و ساماندهی اتباع را اجرا کنیم.

او گفت: اتباعی که در طرح آمایش شرکت کردند، کارت موقتی برای آن‌ها صادر شد تا وجهه قانونی حضور را در محل خودشان داشته باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان افزود: حضور اتباع خارجی مجاز در سطح استان کرمان تنها در هفت شهرستان کرمان، رفسنجان، زرند، سیرجان، کوهبنان، راور و بردسیر امکانپذیر است.

او بیان کرد: دیگر شهرستان‌های استان کرمان برای حضور اتباع بیگانه ممنوع بوده لذا در طرح آمایش اعلام شد تا ۲۱ مهر افرادی که در این مناطق ساکن هستند، خودشان را به شهرهای مجاز برسانند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=96477
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.