مرور روزنامه‌های صبح سه‌شنبه ۲۳ مهر ۹۸

ماجرای دست‌گیری روح‌الله زم، آن‌قدر مهم و جذاب بوده که بخش قابل‌توجهی از خبرها و گزارش‌های اصلی روزنامه‌های امروز را دربر می‌گیرد. حرف‌های رئیس جمهوری در نشست خبری دیروزش هم موردتوجه روزنامه‌‌ها قرار گرفته است اما چه‌بسا در سایه خبر بازداشت مدیر آمدنیوز.

روزنامه‌های اصول‌گرا با آب‌وتاب‌ فراوان به پوشش خبر و گزارش بازداشت روح‌الله زم، مدیر آمدنیوز، پرداخته‌اند.

رسانه‌‌های اصلاح‌‌طلب هم نتوانسته‌اند به این خبر امنیتی بی‌توجه باشند ولی کوشش‌ دارند نشان دهند، زم در میان مخالفان و منتقدان نظام، جایگاه بی‌اهمیتی دارد و بازداشت‌اش چندان خبر مهمی نیست.

روزنامه جوان نزدیک‌به سپاه، نهادی که زم را بازداشت کرده، نوشته: «… ضدانقلاب با عقل سرشارش برای آنچه مسائل امنیتی می‌نا‌مند، کانال تلگرامی آمدنیوز را ترک می‌کنند؛ اما توجه ندارند که زمان دست‌گیری زم و افتادن کنترل کانال آمدنیوز به دست سپاه، با زمان اعلام عمومی خبر متفاوت است… اگر نیرو‌های امنیتی ایران قصد رصد اعضای کانال را داشتند، تا پیش از اعلام عمومی دستگیری، این امر محقق شده…»

کیهان این بازداشت را ضربه مهمی به سرویس اطلاعاتی فرانسه و اسراییل خوانده.

روزنامه فرهیختگان، روزنامه نزدیک به دانش‌‌گاه آزاد، برخورد با روح‌الله زم را بخشی‌از پروژه ایران برای رویارویی با هدف‌های دولت دونالد ترامپ خواند.

این روزنامه نوشته بازداشت زم و ریگی نشان می‌دهد نیروهای امنیتی ایران می‌توانند هرکس را درهرجای‌جهان که بخواهند به ایران برگردانند.

سرمقاله‌‌نویس روزنامه رسالت هم ابراز امیدواری‌کرده که بازداشت چهره‌ای مثل روح‌الله زم که توانایی امنیتی سپاه را نشان داد با دست‌گیری مفسدان و خائنان اقتصادی فراری هم هم‌راه ‌شود.

اما درمیان روزنامه‌های اصلاح‌طلب خبر نشست ‌خبری روحانی بیش‌ از بازداشت روح‌الله زم موردتوجه قرار گرفته است.

سه روزنامه‌ اصلاح‌طلب آفتاب‌یزد، سازندگی و ایران، این جمله حسن‌ روحانی را برجسته‌ کرده‌‌اند که حاضر است برای گفت‌وگو با هرطرفی که به سود ملت ایران باشد، قربانی شود.

اما روزنامه‌های جام‌جم، کیهان و خراسان، روزنامه‌های اصول‌گرا که در تیتر یک‌شان به نشست خبری روحانی توجه نشان داده‌اند، کوشیده حرف‌های اقتصادی او را دست بیندازند.

کیهان و جام‌جم دفاع روحانی از کارنامه دولت را برجسته کرده‌اند تا باتوجه‌به اوضاع خراب اقتصادی کنونی، این حرف مسخره به‌نظر بیاید.

خراسان هم جلسه دیروز را جلسه متفاوتی خواند که پر بود از انتقادهای تند و صریح از کارنامه دولت.

روزنامه پیام ما به اعتراض برخی نمایندگان مجلس به طرح انتقال آب خزر به فلات مرکزی ایران پرداخته و خبر استیضاح وزیر نیرو را در تیتر یک خود کار کرده است.

شهروند گزارش داده چون دعواهای اقتصادی و مالی میان مردم زیاد شده و مردم اطلاعات حقوقی کمی دارند، شرخری و حل‌وفصل دعواها با زور در ازای پول، رونق خوبی پیدا کرده است.

هفت‌صبح نوشته نیمی‌از پزشکان برای بهره‌گیری از دست‌گاه‌های کارت‌خوان، پای کار آمده‌اند تا سازمان امور مالیاتی بتواند از درآمد آن‌ها مالیات بگیرد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=36581
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.