رییس کل دادگستری استان کرمان خبر داد


غیر فعال بودن ۴۸ درصد از پست‌های اداری دستگاه قضایی استان

به گفته رییس کل دادگستری استان کرمان، ۲۸۸۶ پست اداری در دستگاه قضایی استان وجود دارد که در حال حاضر ۵۲ درصد این پست‌ها دارای تصدی و یک هزار و ۴۹۶ کارمند اداری در دستگاه قضایی استان کرمان مشغول فعالیت هستند و در مجموع ۴۸ درصد از پست‌های اداری مجموعه قضایی استان کرمان غیرفعال است.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از ایسنا،‌ حمیدی رییس کل دادگستری استان صبح امروز ۱۸ خرداد ماه در نشست دادستان انتظامی قضات با قضات استان کرمان با اشاره به اینکه در حال حاضر ۳۲ حوزه قضایی در استان فعال است، افزود: از مجموع حوزه‌های قضایی استان کرمان، ۱۶ حوزه دادگستری و دارای دادسرا و ۱۶ حوزه نیز دادگاه بخش هستند.

وی با اشاره به اینکه استان کرمان ۲۸۸۶ پست مصوب اداری دارد، عنوان کرد: در حال حاضر ۵۲ درصد این پست‌ها دارای تصدی و یک هزار و ۴۹۶ کارمند اداری در دستگاه قضایی استان کرمان مشغول فعالیت هستند و در مجموع ۴۸ درصد از پست‌های اداری مجموعه قضایی استان کرمان غیرفعال است.

نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان ادامه داد: پست‌های مصوب قضایی استان کرمان نیز ۷۶۳ پست است که در حال حاضر ۴۰۴ پست معادل ۵۳ درصد پست‌ها فعال و ۴۷  درصد غیرفعال هستند.

وی ضمن بیان این مطلب که ۹۱.۵ درصد از قضات و ۹۶ درصد از کارمندان اداری استان کرمان بومی هستند، عنوان کرد: هم اکنون ۴۳۱ شعبه در استان کرمان فعال است.

حمیدی به فعال بودن ۳۱۴ شعبه حل اختلاف نیز اشاره و بیان کرد: در حال حاضر ۱۲۲ نفر از قضات با شوراهای حل اختلاف استان کرمان همکاری دارند.

رئیس کل دادگستری استان کرمان، تعداد اعضای شوراهای حل اختلاف استان کرمان را ۸۵۵ نفر و تعداد دبیران شوراها را ۵۰۳ نفر ذکر کرد و ادامه داد: در سال گذشته ۲۲۵ هزار و ۴۰۸ پرونده به شوراهای حل اختلاف استان وارد شده و نرخ رسیدگی به پرونده ها نیز ۱۰۸ درصد بوده است.

وی یادآور شد: درصد مصالحه نسبت به پرونده‌های قابل صلح و سازش در استان کرمان ۴۵ درصد است.

حمیدی تصریح کرد: ورودی پرونده ها به دادگستری کل استان کرمان به جز اجرای احکام طی سال گذشته، ۶۲۰ هزار و ۶۱۴ پرونده بوده که نسبت به سال قبل از آن یک درصد رشد داشته است.

رئیس کل دادگستری استان کرمان ضمن بیان این مطلب که تعداد پرونده‌های مختومه استان کرمان نیز ۵۹۶ هزار و ۶۶۹ پرونده بوده است، اظهار کرد: نرخ رسیدگی به پرونده‌ها در استان کرمان طی سال گذشته ۹۶ درصد و متوسط زمان رسیدگی نیز ۸۵ روز بوده است.

وی درصد ابلاغ الکترونیک اوراق قضایی در استان کرمان طی سال گذشته را ۹۲ درصد ذکر کرد و ادامه داد: کرمان با ۱۸۳ هزار و ۱۹۳ کیلومتر مربع وسعت، یکی از پهناورترین استان‌های کشور است و پراکندگی موجود در استان کرمان، خدمات رسانی در حوزه‌های مختلف، از جمله در حوزه قضایی را دشوار می‌کند.

وی در بخشی از سخنانش کرد: کرمان نهمین استان پرجمعیت کشور است و در این استان ۶۶۰ اثر ثبت شده ملی و هفت اثر ثبت شده جهانی وجود دارد و بر این اساس بیشترین تعداد آثار ثبت شده جهانی مربوط به این استان است.

حمیدی به ظرفیت‌های کشاورزی و معدنی استان کرمان نیز اشاره و بیان کرد: استان کرمان ۶۰ درصد درآمدهای دولت از معادن را به خود اختصاص داده و این امر بیانگر ظرفیت‌های معدنی این استان است.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=105181
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.