رئیس کل دادگستری استان کرمان


۵۱ زندانی جرائم غیرعمد استان کرمان آزاد می‌شوند

رئیس کل دادگستری استان کرمان از آزادی۵۱ زندانی جرائم غیرعمد استان کرمان به مناسبت هفته قوه قضائیه خبر داد.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام ابراهیم حمیدی صبح امروز در نشست هیئت امنای ستاد دیه استان کرمان که با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان برگزار شد با تسلیت سالروز شهادت امام جواد (ع) اظهار داشت: رسالت ستاد دیه به‌عنوان یک اقدام خیرخواهانه بسیار با اهمیت است.

وی با بیان اینکه اگر خداوند توفیقی برای کمک به افراد نیازمند به ما عطا کند در واقع نعمتی است که به ما داده شده، گفت: ستاد دیه استان کرمان اقدامات خوبی برای کمک به زندانیان جرایم غیرعمد در زندان‌های استان انجام داده است.

رئیس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به اینکه در آستانه ورود به هفته قوه قضائیه در کشور هستیم، با گرامیداشت یاد و خاطره شهید بهشتی، بیان کرد: برنامه‌های متعددی برای بزرگداشت این هفته در استان کرمان برنامه‌ریزی شده است که یکی از این برنامه‌ها آزادی زندانیان جرایم غیرعمد در استان است.

وی با بیان اینکه برنامه‌های هفته قوه قضائیه با حضور در گلزار شهدای کرمان و ادای احترام به شهدا به‌ویژه سیدالشهدای جبهه مقاومت شهید سپهبد قاسم سلیمانی آغاز می‌شود، ادامه داد: همایش بزرگ استان کرمان در بزرگداشت هفته قوه قضائیه برگزار می‌شود.

حمیدی با اشاره به اینکه شورای قضایی استان کرمان با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان در هفته قوه قضائیه برگزار می‌شود، گفت: به همت ستاد دیه برنامه‌ریزی شده که بیش از ۵۰ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد در هفته قوه قضائیه آزاد شوند.

سیدحجت‌الله موسوی قوام مدیرعامل ستاد دیه استان کرمان نیز در این جلسه با بیان اینکه یکی از برنامه‌های مهم هفته قوه قضائیه در هر سال، آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد است، اظهار داشت: جلسات برنامه‌ریزی آن از حدود یک ماه قبل برگزار و پرونده زندانیان بررسی شده است.

مدیرعامل ستاد دیه استان کرمان با اشاره به اینکه ۵۱ نفر زندانی در این هفته از زندان‌های استان کرمان آزاد می‌شوند، گفت: این مراسم عصر روز چهارشنبه در زندان مرکزی شهر کرمان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه ۱۷۷ میلیارد و ۵۳۷ میلیون تومان بدهی این ۵۱ نفر بوده است، افزود: با مذاکره با شاکیان پرونده‌ها، ۷۳میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان رضایت شاکیان اخذ شد، ۹۶ میلیارد و ۷۴۰ میلیون تومان توسط خود زندانیان پرداخت و ۳ میلیارد و ۹۳۱ میلیون تومان با همکاری بانک‌های عامل استان تسهیلات قرض‌الحسنه به زندانیان پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ستاد دیه کشور مبلغ یک میلیارد و ۱۶۷ میلیون تومان برای کمک به این زندانیان پرداخت می‌کند، بیان کرد: از مجموع ۵۱ نفر در شهرستان کرمان ۲۰ نفر زندانی از زندان آزاد می‌شوند.

مدیرعامل ستاد دیه استان کرمان با بیان اینکه ۲۶۵ نفر مجموع آمار زندانیان جرایم غیرعمد در زندان‌های استان کرمان است، ادامه داد: از این تعداد ۱۱۷ نفر از ابتدای سال جاری وارد زندان شدند.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای امسال تعداد ۳۹ نفر از زندان‌های استان با مبلغ حدود ۵ میلیارد تومان آزاد شدند، گفت: از ابتدای امسال بیش از ۲ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه توسط بانک‌های استان پرداخت شده است.

رضا ذوالفعلی‌نژاد مدیرکل جدید زندان‌های استان کرمان نیز در این جلسه با بیان اینکه کرمان مردمی نیکوکار دارد و همیشه در حوزه‌های اجتماعی به‌ویژه آزادی زندانیان جرایم غیرعمد در استان همکاری بسیار خوبی داشتند، گفت: اداره کل زندان‌های استان وظیفه خود می‌داند با ستاد دیه همکاری داشته باشد و در این زمینه تمام تلاش خود را می‌گذاریم.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=105640
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.