خرید گندم در کرمان ۴۰ درصد افزایش یافت

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی کرمان گفت: امسال ۱۶۶ هزار تن گندم از کشاورزان گندمکار این استان در قالب ۲۶ هزار محموله به صورت تضمینی خریداری شده که نسبت به سال گذشته ۴۰ درصد افزایش داشته است.

به گزارش کرمان نو به نقل از ایرنا، داریوش ماهری با بیان اینکه ۱۲۰ هزار تن از گندم خریداری شده در کرمان مربوط به تهیه آرد خبازی و مابقی گندم درم ویژه صنف و صنعت است افزود: نیاز گندم سالانه کرمان ۲ برابر این مقدار است که از خارج از این استان تامین می شود.

پرداخت بیش از ۹۸ درصد از مطالبات گندم کاران کرمان

وی اظهار داشت: میزان خرید گندم در کرمان به ارزش ۱۹ هزار و ۱۶۲ میلیارد و ۳۸۳ میلیون ریال بوده که از این مقدار ۱۸ هزار و ۹۲۵ میلیارد و ۸۲۶ میلیون ریال تا ۱۱ تیرماه پرداخت شده و ۹۸.۷۶ درصد از گندم کاران کرمانی پولشان را دریافت کرده اند.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی کرمان تصریح کرد: همچنین امسال ۸۵۷ تن کلزا در قالب ۲۹۱ محموله به ارزش ۱۲۶ میلیارد و ۸۳۱ میلیون ریال از کشاورزان این استان خریداری شد که بیش از ۹۸ درصد مطالبات این بخش پرداخت شده است.

وی با اشاره به تامین و ذخیره سازی مناسب کالاهای اساسی در کرمان بیان کرد: از ابتدای امسال کالاهای اساسی به وفور در این استان تامین و توزیع شده و تاکنون هیچ مشکلی در این زمینه نداشته ایم.

شکر و برنج مورد نیاز محرم در کرمان با قیمت سال قبل توزیع شد

ماهری بیان کرد: برای ایام محرم امسال نیز طبق برنامه ریزی قبلی شکر و برنج با قیمت های مصوب سال قبل بین عوامل توزیع که کد اقتصادی از سازمان صنعت، معدن و تجارت دارند، توزیع شده است.

اتصال بیش از ۹۹ درصد از نانوایی های کرمان به کارتخوان های جدید

وی تاکید کرد: توزیع آرد یارانه ای نیز بین نانوایان دولتی همچنان ادامه دارد و بیش از ۹۹ درصد از نانوایی های یارانه ای استان کرمان به دستگاه کارتخوان جدید مجهز شده اند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=94945
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.