رییس بنیاد مستضعفان اعلام کرد


ایجاد بیش از ۲۰۰ شغل با افتتاح کارخانه آهک قلعه گنج| فعالیت بنیاد در منطقه جدیدی از کرمان

رییس بنیاد مستضعفان با اشاره به اینکه در حال حاضر در مراحل اولیه فعالیت کارخانه آهک صنعتی قلعه گنج به طور مستقیم و غیرمستقیم برای بیش از ۲۰۰ نفر اشتغال ایجاد شده، گفت: همه تاکید ما این است افرادی که برای اشتغال جذب می شوند و برای حمل بار به این کارخانه می آیند، حتما از قلعه گنج و منطقه اطراف باشند.

به گزارش کرمان نو به نقل از ایسنا، “پرویز فتاح” پیش از ظهر امروز ۲۰ آبان ماه در حاشیه افتتاح کارخانه آهک صنعتی شهرستان قلعه گنج اظهار کرد: بنیاد مستضعفان هفت سال است که در این شهرستان حضور دارد و با مرور فعالیت ها، همه اذعان دارند رویه، بافت و شاخص های این شهرستان ارتقاء پیدا کرده، نمی گوییم به همه شاخص های مطلوب رسیده ایم اما وضعیت قلعه گنج نسبت به گذشته و قبل از حضور بنیاد خیلی بهتر شده است.

وی با اشاره به اینکه اقدامات بنیاد با مشارکت دولت، عموم مردم و مسئولان محلی و استان بوده و همه با بنیاد همراه بودند تا ما به توفیقاتی برسیم، افزود: یکی از توفیقات احداث کارخانه تولید آهک صنعتی است که بسیار مهم است؛ انتخاب محل، اختصاص معدن و مواد اولیه کارخانه در شرایط تحریم، تامین تجهیزات، منابع مالی، سرمایه گذاری و تامین زیرساخت ها انجام شده است.

فتاح با اشاره به اینکه سرمایه گذاری خالص ما در این کارخانه ۱۴۰ میلیارد تومان است، تصریح کرد: تولید بهترین آهک صنعتی را با تکنولوژی روز دنیا خواهیم داشت و یک ماه تولید آزمایشی آغاز شده و کارخانجاتی در اطراف قلعه گنج و هرمزگان تمام تولید را پیش خرید کرده اند و هیچ مشکلی برای فروش نداریم.

رییس بنیاد مستضعفان بیان کرد: این کارخانه به گونه ای طراحی و احداث شده که با محیط زیست سازگار باشد و مسئولان کارخانه باید در این منطقه درخت بکارند و به سرسبزی منطقه کمک کنند و مسئله دیگر توسعه کارخانه و فازم دوم است که مجوز داده شده و به دلیل اینکه خرید تضمینی محصول را داریم، به صرفه است که فاز دوم احداث شود.

وی افزود: تولید اسمی سالیانه کارخانه ۱۱۰ هزار تن آهک صنعتی است و با فاز دوم به ۲۲۰ هزار تن می رسد که تولید و اشتغال بالا می رود و به توسعه منطقه کمک می کند.

فتاح با اشاره به اینکه در حال حاضر در مراحل اولیه به طور مستقیم و غیرمستقیم بیش از ۲۰۰ نفر اشتغال ایجاد شده و در ادامه بیشتر می شود، گفت: همه تاکید ما این است افرادی که برای اشتغال جذب می شوند و برای حمل بار به این کارخانه می آیند، حتما از قلعه گنج و منطقه اطراف باشند و تاکید این است باید اینجا به دست قلعه گنجی ها اداره شود.

رییس بنیاد مستضعفان اظهار کرد: فعالیت های بنیاد در قلعه گنج ادامه دارد و برخی نواقص در کارها بوده که تکمیل می شوند و می خواهیم منطقه هدف جدید و کار را در کرمان با همکاری استان آغاز کنیم اما معنای آن رفتن ما از اینجا نیست.

وی افزود: آماده واگذاری اقداماتی که در قلعه گنج آغاز کرده ایم، به مردم هستیم و از ابتدا گفته ایم بنیاد نباید اداره کند و باید با شرایط خیلی خوب و منطقی به مردم بدهیم تا خودشان اداره کنند.

فتاح تصریح کرد: در کل کشور ۴۰ منطقه هدف داریم که قلعه گنج یکی از آنهاست و به دلیل ارادت به کرمان و شهید سلیمانی هماهنگ شده یک منطقه دیگر در استان اضافه و کار را دنبال کنیم.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=79718
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.