توسعه خطوط ریلی نیاز اصلی کرمان است

به گزارش ایرنا، محمدعلی دهقان در گردهمایی مدیران کل استاندارد جنوب شرق کشور در محل کارخانه سیمان ممتازان کرمان افزود: باید با توسعه خطوط ریلی حجم عمده محصولات استان کرمان از طریق راه آهن منتقل شود.

دهقان با اشاره به چالش ها و مشکلات پیش روی استان کرمان اظهار داشت: معادن مس تا کیلومترها در این استان وجود دارد و بسیاری از این معادن کشف و یا بهره برداری نشده است.

وی ادامه داد: با وجود معدنی بودن استان، آمار افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی کرمان بسیار فراوان است لذا تلاش می کنیم به نخستین استانداردهای زندگی مردم استان نزدیک شویم.

وی اضافه کرد: چالش ها و مشکلات با امکانات موجود شناسایی، تجریه، تحلیل و رفع شوند.

تولید مازاد سیمان به نفع مصرف کنندگان است

مدیرعامل شرکت سیمان ممتازان کرمان نیز با بیان اینکه پیش از آغاز تحریم ها، حداقل ها در استاندارد رعایت می شد گفت: با وجود مازاد تولید تمامی کارخانه های سیمان کشور اکنون به دنبال استاندارد سازی محصولات تولیدی خود هستند زیرا برای افزایش فروش می خواهند کیفیت محصولات خود را ارتقاء دهند.

محمد ربانی نیز افزود: سالانه ۶۵ میلیون تن از مجموع ۸۵ میلیون تن سیمان تولیدی در کشور به فروش می رسد و این مازاد تولید موجب می شود که کوره کارخانه ها غیرفعال شود.

وی با بیان اینکه اکنون تولید کنندگان در بازار رقابت محصول خود را با قیمتی مناسب عرضه می کنند گفت: محصول سیمان به علت تولید فراوان و بیش از نیاز کشور پایینتر از قیمت مصوب به فروش می رسد و فضای رقابت در استاندارد سازی، برای استان کرمان و کشور مطلوب است

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=29194
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.