سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان عنوان کرد


می‌توانیم پیشگام تولید فولاد کشور شویم

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان در بازدید از طرح جهاد دانشگاهی گفت: با وجود منابع سنگ آهن هماتیت در استان، می‌توانیم پیشگام تولید فولاد کشور شویم.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از ایسنا، حسن‌زاده سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان در بازدید از طرح جهاد دانشگاهی استان کرمان در خصوص پُرعیارسازی سنگ آهن هماتیتی افزود: پرعیارسازی از سنگ معدن هماتیتی با استفاده از دپوهای کم عیار انجام می‌شود که با این کار می‌توان از خام فروشی سنگ آهن نیز جلوگیری شود.

وی اظهار کرد: با توجه به نیاز صنایع فولادی به کنسانتره آهن و همچنین وجود ذخایر بالای کم عیار در استان، ضرورت تکمیل و ورود شرکت‌های دانش‌بنیان‌ با کمک جهاد دانشگاهی در این حوزه دیده می‌شود.

حسن‌زاده با تاکید بر تکمیل راه‌اندازی واحد مذکور نیز گفت: در سال‌های اخیر به دلیل نبود علم و تجربه لازم برای پرعیارسازی هماتیت در صنعت فولاد کشور از سنگ آهن هماتیتی کمتر استفاده می‌‎شد، اما در حال حاضر با افزایش قیمت فولاد، کاهش عیار و میزان ذخایر مگنتیتی و هزینه به مراتب بالاتر استخراج زیرزمینی کانسارهای مگنتیتی، باید به استفاده از سنگ آهن هماتیتی که ذخایر زیادی از آن وجود دارد، توجه بیشتری شود.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=103728
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.