نماینده مردم کرمان:


طرح انتقال آب خلیج فارس از رفسنجان به کرمان هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

نماینده مردم کرمان در مجلس گفت: طرح انتقال آب خلیج فارس از رفسنجان به کرمان هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

به گزارش کرمان نو به نقل از تسنیم، محمدمهدی زاهدی با اشاره به جلسه اخیر اعضای هیئت رئیسه فراکسیون جنوب با میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه و معاونان این سازمان اظهار داشت: جلسه خوبی بود و در این جلسه مباحث مشترک بین استان‌های جنوبی کشور از جمله موضوع آب، خطوط ریلی و زیرساخت‌های جاده‌ای بررسی شد.

وی با بیان اینکه در این جلسه همچنین مباحث مربوط به استفاده از سود خالص شرکت‌های بزرگ دولتی که در این استان‌ها هستند نیز مطرح شد تا بتوانیم صندوق توسعه ملی پیشرفت و عدالت را از نظر مالی تامین کنیم تا بتواند پروژه‌های بزرگ این استان‌ها را انجام دهد گفت: در این جلسه به توافقاتی رسیدیم و مقرر شد کارگروهی تشکیل شده و این مسائل مشترک را بررسی و راهکار اجرایی کند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس با اشاره به جلسه اختصاصی با رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و طرح موضوعات مهم استان کرمان در این جلسه گفت: در بودجه ۱۴۰۱ نسبت به بودجه ۱۴۰۰ افزایش ۱۲۸ درصدی درآمدهای مالیاتی برای استان کرمان وضع شده که یک تهدید و آسیب جدی برای برای اصناف و تولیدکنندگان استان است.
وی با بیان اینکه طرح انتقال آب خلیج فارس از رفسنجان به کرمان به طول ۹۰ کیلومتر به هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد و مقرر شده بود که ۴۰۰ میلیارد آن از محل اعمال ماده ۵۶ تامین اعتبار شود افزود: متاسفانه با پیگیری‌های انجام شده در این جلسه مشخص شد با وجود قول وزارت نیرو از دو ماه قبل هنوز مدارک مربوط به اعمال ماده ۵۶ به سازمان برنامه بودجه فرستاده نشده است.

زاهدی با اشاره به اینکه مقرر شد تا یک هفته آینده معاون وزارت نیرو این مدارک را ارسال کند گفت: امیدواریم وزارت نیرو به تعهدات خود در این حوزه عمل کند.

وی با بیان اینکه مقرر شده بود که ۳۰۰ میلیارد اعتبار این پروژه نیز در بودجه درج شود که نامی از آن برده نشده است افزود: در این جلسه مقرر شد که از محل اعتبار ۱۲ هزار میلیاردی انتقال آب شرب که وزارت نیرو ۳۰۰ میلیارد آن به استان کرمان اختصاص داده شود.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=82817
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.