بحران کرونا در سیرجان | افزایش ۱۰۰درصدی بیماران بستری

سخنگوی ستاد مقابله با کرونای شهرستان سیرجان گفت: از ابتدای هفته جاری تا کنون تعداد بیماران بستری کرونا در بیمارستان‌های سیرجان ۱۰۰ درصد افزایش داشته است.

محمد موقری‌پور افزود: هم اکنون ۱۲۵ بیمار در بخش‌های بیمارستانی اختصاص یافته به کرونا بستری هستند.

وی ادامه داد: از این تعداد ۸۰ نفر بیمار قطعی کرونا هستند که این آمار در طول این ۸ماه از شیوع کرونا، بی سابقه بوده است.

او تاکید کرد: وضعیت بیماری کرونا در سیرجان نسبت به سایر شهرستان‌های استان در هفته جاری وخیم‌تر بوده و می‌توان گفت در درمان بیماران کرونا در این شهرستان به وضعیت بحرانی نزدیک می‌شویم.

موقری ادامه داد: در ابتدای هفته مجددا بخش‌های اختصاص یافته به کرونا در دو بیمارستان امام رضا (ع) و دکتر غرضی سیرجان تکمیل شدند و به ناچار بخش‌های دیگری از بیمارستان امام رضا(ع) همچون اطفال تعطیل و به بیماران جدید کرونا اختصاص یافت.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونای شهرستان سیرجان افزود: در بیمارستان غرضی نیز بر تخت‌های بیماری کرونا افزوده شد که با این وجود باز هم تکمیل شده‌اند.

دکتر موقری پور دلیل اصلی پیشرفت این بیماری در سیرجان را عادی انگاری مردم و عدم وجود برخی محدودیت‌ها دانست.

او تنها راه گریز از این وضعیت را کمک و توجه ویژه مردم، صنوف و ادارات به رعایت اصول بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و ماسک زدن عنوان کرد.

وی اظهار کرد: اگر رعایت نکنیم و وضع به همین روال پیش رود، همشهریان بیشتری گرفتار می‌شوند و به سمت بحران در درمان کرونا می رسیم که آن‌زمان پشیمانی اش برای تک تک سیرجانی‌هاست؛ پشیمانی که دیگر سودی هم ندارد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=56932
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.