آخرین اخبار مربوط به کرونا ویروس | ۲۹ دی‌ماه ۱۳۹۹

آمار فوتی‌ها بر اثر کرونا به ۲۴۰۳ نفر رسید

به گزارش دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان در ۲۴ ساعت منتهی به ۲۹ دی۹۹، ۲۶ بیمار جدید کرونا در استان بستری‌ شده‌اند. همچنین، «۲ نفر» دیگر به دلیل ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند و شمار کل قربانیان کرونا در استان به «دو هزار و ۴۰۵ نفر» رسید. ۱۳۳ بیمار هم‌اکنون بر با ابتلا به کووید۱۹ در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

طبق اعلام وزارت بهداشت، ویروس کرونا تا ظهر دوشنبه (۲۹ دی ۹۹) یک میلیون ۳۳۶ هزار و ۲۱۷ نفر را در ایران به طور قطعی مبتلا کرده و در مجموع تا این روز ۵۶ هزار و ۸۸۶ نفر را به کام مرگ کشانده است.

از سوی دیگر، یک میلیون ۱۲۵ هزار و ۴۹۹ نفر در ایران تاکنون بهبود یافته‌اند. بررسی آمارهای وزارت بهداشت نشان می‌دهد که طی ۱۰ روز اخیر (۱۹ تا ۲۸ دی) به طور متوسط در هر ساعت حدود ۲۵۹ نفر در ایران مبتلا و ۴ نفر قربانی این ویروس شده‌اند. البته در هر ساعت حدود ۲۸۶ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

از ابتدای همه‌گیری کرونا در استان کرمان تا دوشنبه ۲۹ دی‌ماه، در مجموع «۱۵ هزار و ۸۸۱ نفر»  به‌دلیل ابتلا به این بیماری روانه‌ی بیمارستان شده‌اند. در حال حاضر، ۱۳۳ بیمار قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

به گزارش روابط عمومی علوم‌پزشکی کرمان، دکتر مهدی شفیعی، سخنگوی این دانشگاه عصر دوشنبه ۲۹ دی‌ماه با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته، ۲۶ بیمار جدید کرونا در بیمارستان‌های استان بستری شده‌اند، گفت: «۱۴ نفر از آن‌ها از حوزه‌ی دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان (شامل راور، رابر، بافت، بردسیر، کوهبنان، کرمان، شهربابک، زرند، ارزوئیه) و دو نفرشان از حوزه‌ی دانشگاه جیرفت هستند».

 او با بیان اینکه ۵ نفر از بستری‌شدگان از حوزه‌ی دانشگاه رفسنجان هستند، افزود: «از مناطق تحت پوشش دانشگاه بم نیز ۳ مورد بستری گزارش شده است.»

او ادامه داد: «۹۳ نفر از بیماران بستری در حوزه‌ی علوم‌پزشکی کرمان، ۱۰ نفر از حوزه‌ی دانشکده علوم‌پزشکی سیرجان، ۱۰ نفر حوزه‌ی جنوب، ۱۵ نفر حوزه‌ی علوم‌پزشکی رفسنجان و ۵ نفر در حوزه‌ی دانشگاه بم بستری هستند و خدمات بیمارستانی به آن‌ها ارائه می‌شود».

وی اظهار کرد: «از ابتدای اپیدمی تاکنون ۱۵ هزار و ۸۸۱ نفر در استان، به‌دلیل ابتلا به کرونا بستری شده‌اند».

مدیر گروه مبارزه با بیماری‌های واگیردار دانشگاه علوم‌‌پزشکی کرمان سپس اظهار کرد: «متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته، ۲ بیمار کرونا نیز جان خود را از دست داد که از مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان است».

به گفته‌ی شفیعی، از ابتدای اپیدمی کرونا در استان تاکنون، ۲۴۰۵ نفر به دلیل ابتلا به کووید ـ ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند.

آخرین اخبار ویروس کرونا

تورم وبینارهای مناسبتی

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=41580
1 نظر
  1. کیا باتری می گوید

    امیدوارم همه سلامت باشن و هر چه زودتر این بیماری نابود بشه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.