مشاهده بیماری در سه روستا


مرگ یک نفر در قلعه‌گنج مشکوک به هاری گاوی

آنطور که مسئولان می‌گویند سه روستای شهرستان قلعه‌گنج در جنوب کرمان درگیر بیماری هاری شده‌اند و یک نفر هم که در این روستا توسط حیوانی مورد گزیدگی قرار گرفته بود جان خود را از دست داده است که مسئولان علوم پزشکی برای تایید نهایی علت هاری، آزمایش‌ها را به تهران ارسال کرده‌اند.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از ایرنا، مدیرکل دامپزشکی جنوب کرمان درباره کانون بروز بیماری هاری گفت: روستاهای آهوان پایگاه، تاریک ماه و چلمنی سه روستایی هستند که یک شغال پس از گزش یک فرد، در مسیر فرار در دیگر روستاها نیز دام‌ها را مورد گزش قرار داده است.

دکتر علی احمدی افزود: با توجه به اینکه واکسن برای حیوانات گوشتخوار است با اجازه سازمان دامپزشکی به دام‌های سنگین هم در این مقطع خاص در این روستاها واکسن زدیم.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون ۶ مورد ابتلا به هاری گاو در قلعه گنج داشته‌ایم اضافه کرد: هاری در جنوب کرمان در روستاها دیده می‌شود و از طریق حیات‌وحش و حیواناتی همچون شغال، گرگ، سگهای ولگرد یا موش خرما به انسان یا دام انتقال می‌یابد.

دکتر علی‌اصغر خیرخواه رییس دانشگاه علوم پزشکی جیرف هم درباره علت مرگ یک دختر در قلعه‌گنج گفت: این فرد مرگ مشکوک به هاری داشته است و آزمایش‌های وی به تهران ارسال شده تا پاسخ نهایی طی یک یا ۲ هفته آینده اعلام شود.

شهرستان قلعه‌گنج در ۴۲۰ کیلومتری جنوب مرکز استان کرمان قرار دارد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=103787
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.