اولویت نخست استان ایجاد اشتغال است /تحقق ۱۲۴ درصدی هدف‌گذاری اشتغال با ایجاد ۴۱ هزار و ۷۰۰ فرصت شغلی

استاندار کرمان عنوان کرد:

استاندار کرمان گفت: در سال گذشته ۴۱ هزار و ۷۰۰ فرصت شغلی ایجاد شده و ۱۷ پروژه بزرگ در استان آماده افتتاح است.

ایسنا-“محمدجواد فدایی” صبح امروز ۲۶ مردادماه در شورای اداری استان کرمان  اظهار کرد: هفته آینده، آغاز هفته دولت است و این هفته فرصتی برای آشناسایی با سبک و روش مدیریت شهدای این هفته است تا راه آنها را ادامه دهیم و همچنین فرصتی است که مدیران گزارش اقدامات انجام شده در یک سال گذشته را به مردم ارایه دهند.
وی خطاب به مدیران دستگاه‌های اجرایی گفت: از فرصت هفته دولت استفاده و گزارشی از تاثیر دستگاه‌های اجرایی در توسعه استان و حل مشکلات مردم به صورت ملموس به مردم ارائه دهید.
استاندار کرمان اولویت نخست استان را ایجاد اشتغال ذکر کرد و ضمن تقدیر از اقدامات خوب دستگاه‌ها در سال گذشته افزود: در سال گذشته ۴۱ هزار و ۷۰۰ فرصت شغلی ایجاد شده که ۱۲۴ درصد هدف‌گذاری در بخش اشتغال محقق شد؛ به‌گونه‌ای که ۱۵۶ میلیارد تومان تسهیلات با نرخ ۴ درصد برای ایجاد اشتغال‌های خرد، خوداشتغالی و خانگی پرداخت شد که حدود ۱۱ هزار شغل در این بخش‌ها ایجاد شد.
وی ادامه داد: برای ایجاد حدود ۵ هزار و ۶۶۰ اشتغال مستقیم روستایی و عشایری نیز ۳۰۹ میلیارد تومان تسهیلات با نرخ ۶ درصد پرداخت شد که در این بخش رتبه هفتم کشوری را کسب کردیم.
فدایی از کسب رتبه پنجم استان کرمان در فعال کردن و افزایش تولید در سطح کشور خبر داد و عنوان کرد: برای فعال کردن واحدهای نیمه فعال و تکمیل واحدها حدود ۵۰ میلیارد تومان تسهیلات از محل تسهیلات اشتغال و ۹۶۱ میلیارد تومان تسهیلات از محل رونق تولید و منابع بانکی پرداخت شده است.
استاندار کرمان تصریح کرد: مجوز ۱۵۹ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی صادر شده است و در صندوق توسعه ملی ۹۰ میلیارد تومان برای یک هزار و ۷۰۲ طرح کشاورزی از محل صندوق توسعه ملی پرداخت شده است.
وی به پرداخت تسهیلات گلخانه‌ای اشاره کرد و افزود: ۱۷ و نیم میلیارد تومان تسهیلات از محل بند الف تبصره ۱۸قراردارد منعقد و ۱۰۶ میلیارد تومان اعتبار تصویب شد که این ارقام ۵۶ درصد کل اعتبار پرداختی کشور بود و استان کرمان مقام اول را در این زمینه کسب کرد. ضمن اینکه در حوزه اشتغال خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد افتتاح ۷۰۰ مورد نیروگاه خورشیدی ۵ کیلووات در سال گذشته داشته‌ایم.
فدایی از برنامه‌های استان برای تامین آب شهرها سخن به میان آورد و بیان کرد: امسال افزایش خوبی در اعتبارات تامین آب شهرها داشتیم و تنها برای یکی از پروژه‌های انتقال آب ۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان موافقت‌نامه پیش‌بینی شده و طرح اضطراری تامین آب استان کرمان در چهارماه ابتدای امسال آغاز شده و به بهره برداری رسیده است. همچنین اجرای پروژه‌های فاضلاب را در شهرهای کرمان، زرند و سیرجان در دست اقدام داریم.
۱۷ پروژه بزرگ در استان آماده افتتاح است
استاندار کرمان  در ادامه تصریح کرد: ۱۷ پروژه با سرمایه‌گذاری ۱۴ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان آماده افتتاح داریم که از محل این پروژه‌ها برای ۲ هزار و ۴۰۰ نفر به صورت مستقیم و برای ۷ هزار نفر غیرمستقیم شغل ایجاد می‌شود که امیدواریم در هفته دولت یا در آینده نزدیک افتتاح شوند.
فدایی گفت: از مدیران انتظار می‌رود به دلیل عقب ماندگی‌های استان و مشکلات مردم، فعالیت مضاعف داشته باشند.
وی با تاکید برآنکه تصمیماتی که در جلسات اتخاذ می‌شود برای مدیران ایجاد تعهد می‌کند، اظهار کرد: تعهداتی که ما در جلسات داریم باید به موقع انجام شود.
فدایی با بیان این مطلب که باید دستگاه‌ها دید یکسانی در مورد اولویت‌ها داشته باشند، تصریح کرد: وقتی متقاضی به دستگاهی برای راه‌اندازی واحد تولیدی و ایجاد اشتغال مراجعه می‌کند، دستگاه نباید به این فرد به عنوان متقاضی نگاه کند بلکه باید به عنوان کارآفرین نگاه کند که می‌خواهد وظیفه آن دستگاه را انجام دهد لذا باید از وی استقبال کرد و همراه وی شد.
وی از آغاز طرح تحقیقاتی بررسی چگونگی سیر انجام کار مردم در ادارات دولتی خبر داد و بیان کرد: این طرح ظرف ۶ ماه در چند اداره اجرا می‌شود و نتایج تحلیل و ارایه می‌شود.
استاندار کرمان خاطرنشان کرد: یکی از تصمیماتی که در هفته خبرنگار اتخاذ شد این بود که پس از پایان شورای اداری مدیران برخی از دستگاه‌ها در جمع خبرنگاران حضور پیدا می‌کنند و به سوالات اصحاب رسانه پاسخ می‌دهند.
لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=32089
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.