دست پر روحانی برای کرمان

 


اولین سفر استانی دو روزه کاروان تدبیر و امید
اگرچه کاروان تدبیرو امید دیر به کرمان آمد، اما برخلاف بیست و شش سفر قبلی، دو روز در استان کرمان توقف داشت. حسن روحانی رییس جمهور کشورمان در حالی وارد شهر کرمان شد که علاوه بر استقبال رسمی توسط مقامات استانی، مردم شهر کرمان هم در استقبال از او سنگ تمام گذاشتند.

به طوری که حسن روحانی هم به این استقبال بی نظیر اشاره کرد.

او در جلسه سرمایه گذاری و توسعه استان کرمان از مردم کرمان به جtهت چنین استقبالی تشکر کرد. روحانی روز سه شنبه علاوه بر شرکت در همایش سرمایه گذاری و توسعه و افتتاح چندین پروژه در این همایش، در جلسات دیدار با مردم در مصلی، دیدار با نخبگان و علما در حسینیه ثارالله و در شورای اداری استان کرمان هم شرکت کرد. آخرین برنامه رییس جمهور در کرمان هم شرکت در نشست خبری بود. اما مهم تر از حضور رییس جمهور در برنامه ها، دستاورد سفر استانی برای کرمانی هاست.
ماحصل سفر روحانی به کرمان
در سفر رییس جمهور به کرمان در مجموع از ۴۴۵ طرح به ارزش ۳ هزار و ۱۶۷ میلیارد تومان بهره برداری و عملیات اجرایی ۳۹۲ طرح آغاز شد. همچنین ۱۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان عقد قرارداد قطعی صورت گرفت. این طرح و پروژه ها، جزو مصوبات این سفر نبودند. اما تعداد طرح ها و پروژه هایی که به این سفر اختصاص داشت، ۴۰ طرح به رقم ۹۸۷ میلیارد تومان است. این نکته به این معنی است که در این سفر، ۴۰ طرح جدید برای کرمان تعریف شده است و به عبارت دیگر کاروان تدبیر و امید در سفر به کرمان ۴۰ مصوبه داشته است.

این موضوع درحالی است که در اولین سفر استانی احمدی نژاد به کرمان، نزدیک به ۲۵۶ مصوبه اختصاصی وجود داشت. در ادامه مهم ترین طرح ها و پروژه هایی که در این سفر افتتاح و یا کلنگ زنی شدند را بخوانید.

حسن روحانی
حسن روحانی

پروژه های مهم صنعت و معدن
افتتاح طرح فولاد زرند ایرانیان در زمینه تولید ۲ میلیون تن کنستانتره آهن در سال و طرح تولید ۲٫۵ تن گندله آهن، افتتاح طرح پارس معدن تیراژ (ساردوئیه)، افتتاح کارخانه فرآوری جلیل، آغاز عملیات اجرایی پتروشیمی فجر کرمان، آغاز عملیات اجرایی آلومینیوم پارس هنزا، آغاز عملیات اجرایی کنستاره مس جیرفت، آغاز عملیات اجرایی شرکت پارس پلیمر پلاست پایا و آغاز عملیات اجرایی طرح تیتانیوم کهنوج، ۹ پروژه مهم در حوزه صنعت، معدن و تجارت استان است.
پروژه های مهم کشاورزی
همچنین افتتاح طرح مرغ مادر گوشتی بهرامجرد، افتتاح طرح پرورش ماهیان خاویاری ماهان، افتتاح طرح اجرای سیستم‌های آبیاری نوین شمال استان، افتتاح طرح ترمینال مغز پسته، افتتاح طرح اجرای سیستم‌های آبیاری نوین جنوب استان با حجم ۸۰ هکتار آبیاری تحت فشار و ۴۶۱ هکتار آبیاری کم فشار، افتتاح احداث گلخانه در شهرستان‌های جنوبی استان با حجم ۳۶ هکتار و آغاز عملیات اجرایی گلخانه هیدروپونیک در سطح استان، ۷ پروژه در بخش جهاد کشاورزی استان کرمان است.
پروژه های مهم نفت و گاز
افتتاح طرح گازرسانی به شهرهای بم، راین، گلباف، گلزار و مجموعه روستاها و شهر کهنوج و نیز افتتاح عملیات گازرسانی به ۴۲ روستا و مجموعه هفت باغ علوی، آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به ۶۵ روستا با جمعیت ۵ هزار و ۸۰۹ خانوار و آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به ۵ شهر بروات، درب بهشت، ارزوئیه، رودبار و هنزا، طرح‌های استان کرمان در بخش نفت و گاز بود.
پروژه های مهم نیرو
آغاز عملیات اجرایی طرح آب‌رسانی به شهرهای شمالی استان کرمان، و آغاز عملیات اجرایی آب رسانی به ۲۴۹ روستا از جمله طرح‌های استان کرمان در بخش نیرو است.
قراردادهایی که منعقد شدند
امضای توافق همکاری برای احداث آزاد راه کرمان – بندرعباس میان وزارت راه و شهرسازی و بخش خصوصی، امضای توافق همکاری برای احداث خط آهن کرمان – بردسیر – سیرجان میان راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و شرکت گل‌گهر سیرجان، امضای توافق همکاری برای ایجاد منطقه نمونه گردشگری پارک ملی خَبر در منطقه بافت میان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و هواپیمایی ماهان ، امضای توافق همکاری برای ایجاد منطقه خاص گردشگری هنزا میان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و شرکت مادر تخصصی استراتوس و امضای توافق همکاری برای ایجاد مجموعه تفریحی بام کرمان میان شهرداری کرمان و موسسه مالی اعتباری عسکریه و شرکت شمسا از مهم ترین قراردادهایی بود که در این سفر منعقد گردیدند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=493
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.