گردوغبار از فلات مرکزی وارد استان کرمان شد


 ریزگردها و گردوغبار تا یکشنبه مهمان استان کرمان هستند

به گزارش «کرمان نو» ورود ریزگردها از فلات مرکزی به استان کرمان، از شب گذشته (پنج‌شنبه ۲۰ مهر) دید افقی را در محورهای شرقی و شمالی استان کاهش داده و رانندگان برای تردد در این محورها بااحتیاط برانند.

هوای برخی از شهرهای استان از جمله فهرج، شهداد، کشکوئیه، انار، راور و کوهبنان و شهر کرمان تحت‌تأثیر این وضعیت جوی در شرایط ناسالم قرار گرفت.
غبار و گردوخاک از ساعات ابتدایی بامداد روز جمعه ۲۱ مهر، شهر کرمان را فراگرفت و هوای شهر را آلوده کرد.
سامانه پایش کیفی هوای کشور جمعه ۲۱ مهرماه، نشان می‌دهد که شاخص آلایندگی شهرستان‌های کرمان، فهرج، ریگان و سیرجان از حد مجاز فراتر رفته و به شرایط خطرناک رسیده است.
رئیس مرکز پیش‌بینی کل هواشناسی استان کرمان در همین ارتباط گفت: تا اوایل هفته آینده، غلظت غبار در مناطق شمالی، غرب و شرق استان کرمان پیش‌بینی می‌شود و این پدیده جوی در این مناطق باعث کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی می‌شود.
رئیس پلیس‌راه استان کرمان هم هر چند محورهای مواصلاتی جنوب شرق کشور را باز اعلام کرد، اما بر رعایت اصول و قوانین راهنمایی‌ورانندگی و سرعت مطمئنه باتوجه‌به پدیده ریزگردها و کاهش دید، هنگام تردد جاده‌ای تأکید کرد.
سرهنگ رضایی گفت: با وجود وقوع پدیده ریزگردها و گردوغبار در استان کرمان، محور مواصلاتی جنوب شرق کشور که شهرستان‌های بم و فهرج را به استان سیستان و بلوچستان متصل می‌کند، باز است و تردد در آن باوجود کاهش شعاع دید جریان دارد.
او افزود: همچنین همه جاده‌ها و محورهای مواصلاتی استان کرمان، به‌ویژه در مسیرهای خروجی استان کرمان به استان‌های یزد و خراسان جنوبی باز است و تردد در آن‌ها با رعایت اصول ایمنی به دلیل کاهش شعاع دید، در حال انجام است.

 

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=109893
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.