به دنبال ثابت بودن قیمت‌های بلیط اتوبوس از کرمان در اربعین حسینی هستیم

“سید علی حاج سید علیخانی” عصر امروز شش مهرماه در جلسه ستاد استانی اربعین حسینی در کرمان اظهار کرد: سال گذشته ۲۴ هزار نفر مسافر با اتوبوس به مرز حمل کرده‌ایم که ۵۷۹ سفر به شلمچه و ۸۶ سفر به مرز مهران صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه سال قبل با برنامه ریزی، سفرهای اربعین و سفرهای روتین را انجام دادیم، افزود: پیش بینی شده در صورتی که امسال تا ۲۵ درصد افزایش مسافر داشته باشیم، بتوانیم با برنامه ریزی سفرهای اربعین و روتین را به خوبی انجام دهیم.

سید علیخانی در ادامه تصریح کرد: در سال گذشته از ابتدای ما محرم تا ۲۷ محرم ۶۰ سفر به خوزستان و ۴۰ سفر به ایلام داشته‌ایم اما امسال ۱۲۵ مورد به خوزستان و ۲۷۶ به ایلام که نشان می‌دهد تعداد مسافر در بازه زمانی ذکرشده سه برابر شده است و با این وضعیت ممکن است سفرهای روتین با مشکل مواجه شده و سفرهای داخلی را کاهش بدهیم.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان کرمان با اشاره به اینکه با توجه به تاکید سازمان راهداری کشور، سفرهای اتوبوسی به خارج از مرز امسال محدودیت خواهد داشت، بیان کرد: در بحث قیمت نسبت به ابتدای سال که ۱۳۵ هزار تومان اتوبوس‌های لوکس و ۲۴۵ هزار تومان “VIP” بوده افزایش قیمت نداشته‌ایم و کنترل می‌کنیم. اما اگر بتوانیم نرخ ثابت داشته باشیم بهتر است. ضمن اینکه نرخ حمل مسافر شناور و بر اساس عرضه و تقاضا است.”سید علی حاج سید علیخانی” عصر امروز شش مهرماه در جلسه ستاد استانی اربعین حسینی در کرمان اظهار کرد: سال گذشته ۲۴ هزار نفر مسافر با اتوبوس به مرز حمل کرده‌ایم که ۵۷۹ سفر به شلمچه و ۸۶ سفر به مرز مهران صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه سال قبل با برنامه‌ریزی، سفرهای اربعین و سفرهای روتین را انجام دادیم، افزود: پیش‌بینی‌شده درصورتی‌که امسال تا ۲۵ درصد افزایش مسافر داشته باشیم، بتوانیم با برنامه‌ریزی سفرهای اربعین و روتین را به خوبی انجام دهیم.

سید علیخانی در ادامه تصریح کرد: در سال گذشته از ابتدای ما محرم تا ۲۷ محرم ۶۰ سفر به خوزستان و ۴۰ سفر به ایلام داشته‌ایم اما امسال ۱۲۵ مورد به خوزستان و ۲۷۶ به ایلام که نشان می‌دهد تعداد مسافر در بازه زمانی ذکرشده سه برابر شده است و با این وضعیت ممکن است سفرهای روتین با مشکل مواجه شده و سفرهای داخلی را کاهش بدهیم.

وی با اشاره به اینکه با توجه به تأکید سازمان راهداری کشور، سفرهای اتوبوسی به خارج از مرز امسال محدودیت خواهد داشت، بیان کرد: در بحث قیمت نسبت به ابتدای سال که ۱۳۵ هزار تومان اتوبوس‌های لوکس و ۲۴۵ هزار تومان “VIP” بوده افزایش قیمت نداشته‌ایم و کنترل می‌کنیم. اما اگر بتوانیم نرخ ثابت داشته باشیم بهتر است. ضمن اینکه نرخ حمل مسافر شناور و بر اساس عرضه و تقاضا است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان گفت: پیش فروش بلیت ایام اربعین از ابتدای مهرماه آغاز شده و صورت وضعیت رفت و برگشت را از استان صادر می کنیم. ضمن اینکه بلیت های اینترنتی با ۱۰ درصد تخفیف ارائه می شود و دفتر نظارت ما ۲۴ ساعته در پایانه های مسافربری مستقر است.

وی در پایان تاکید کرد: کسانی که قصد گرفتن اتوبوس دربستی برای سفر اربعین دارند، باید به شرکت های مسافربری مراجعه کنند که قیمت و خدمات در این زمینه مشخص است. برخی با راننده اتوبوس توافق می کنند که مشکلاتی را به وجود می آورد.

“علی قاسم‌زاده” مدیرکل فرودگاه‌های استان کرمان نیز در این جلسه اظهار کرد: احتمال افزایش پروازهای کرمان – نجف به صورت فوق‌العاده برای ایام اربعین وجود دارد و سفرها برنامه ریزی شده تا زائران به پیاده روی مسیر نجف تا کربلا برسند.

گفتنی است: در این جلسه اعلام شد طی مدت یک هفته که ثبت نام اتباع خارجی مقیم استان کرمان برای اجتماع اربعین آغاز شده، تاکنون ۶۶۵ نفر ثبت نام کرده‌اند و در مقایسه با کشور، کرمان جزو استان‌هایی است که بیشترین ثبت نام اتباع برای اربعین را داشته است.

 

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=35591
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.