تقاطع غیرهمسطح شهید بادپا ۲۹ بهمن افتتاح می‌شود

شهردار کرمان از افتتاح پل شهید بادپا(پل راه آهن) در روز ۲۹ بهمن‌ماه سال جاری خبر داد.

«مهران عالم‌زاده» از رخداد اتفاقات خوب در ایام عید نوروز ۹۹ در سطح شهر کرمان خبر داد و گفت: در ایام نوروز برنامه‌های مفرحی در شهر کرمان خواهیم داشت که نمونه آن برگزاری جشنواره نوبهار همانند سال گذشته خواهد بود.

به گزرارش ایسنا وی درخصوص افتتاح پل شهید بادپا(پل راه آهن) شهر کرمان اظهار کرد:

این پروژه با لوله‌گذاری شبکه آب تعارض پیدا کرده است لذا افتتاح این پروژه چند روز عقب افتاده و مقرر شد در روز ۲۹ بهمن‌ماه سال جاری این پروژه افتتاح شود.

شهردار کرمان از ترافیک شهر کرمان و اقدامات شهرداری برای کاهش ترافیک در آینده سخن به میان آورد و بیان کرد:در حال مطالعات راه‌اندازی قطار شهری(تراموا) در شهر کرمان هستیم و مسیری که برای آن تعریف کرده‌ایم از فرودگاه بین‌المللی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی آغاز و تا گنبد جبلیه و نهایتا به میدان اول آرامستان ختم خواهد شد.

وی ادامه داد: برای راه‌اندازی تراموا حداقل به یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد اما هنوز برآورد هزینه آن به‌صورت دقیق محاسبه نشده است.

گفتنی است که باتوجه به اینکه راه اندازی خط تراموا هزینه‌بر است، سرمایه‌گذار برای راه اندازی خطوط تراموا وجود ندارد اما ممکن است در بخش ناوگانی آن سرمایه‌گذار ورود پیدا کند لذا زیرساخت‌های آن را باید شهرداری و دولت ایجاد و تکمیل کند.

عالم‌زاده در خصوص آخرین وضعیت آرامستان جدید شهر کرمان (اراضی این مکان با ارتش و راه و شهرسازی تعارض پیدا کرده است)، عنوان کرد:

هنوز مکان جدیدی توسط محیط زیست و آب منطقه‌ای تایید نشده و چند نقطه پیشنهادی ما تاکنون تایید نشده است. ضمن آنکه مشکل آرامستان با اراضی ارتش و راه شهرسازی نیز در حال پیگیری است.

شهردار کرمان، اسفندماه امسال را ماه افتتاحیه‌های پروژه های شهری کرمان دانست و اظهار کرد: از ابتدای اسفندماه به‌طورمتوسط روزانه یک پروژه در شهر کرمان افتتاح خواهد شد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=42138
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.