تیم‌های واکنش سریع مقابله با کرونا در تمام شهرستان‌های استان کرمان تشکیل شود

معاون استانداری کرمان گفت: در حال حاضر بیشترین شهرهای زرد کرونایی کشور در استان کرمان است که باید مدیریت و از ابتلای بیشتر پیشگیری کرد.

به گزارش کرمان نو به نقل از تسنیم، رحمان جلالی ظهر امروز در ستاد مدیریت بیماری کرونا استان کرمان که با حضور مهرابی سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان، رشیدی‌نژاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان و ارتباط همزمان ویدئو کنفرانس با فرمانداران سراسر استان کرمان در سالن شهید مرتضوی‌زاده استانداری برگزار شد با بیان اینکه امروز ستاد ملی کرونا در کشور برگزار و در این جلسه آخرین وضعیت کرونا در دنیا و کشور بررسی شد اظهار داشت: در کشور ما وضعیت نسبتا خوب است و برای نخستین بار هیچ شهرستان با وضعیت نارنجی و قرمز کرونایی نداریم.

وی با اشاره به اینکه شهرستان‌های بافت، زرند و سیرجان که هفته گذشته وضعیت نارنجی کرونایی داشتند به همت مردم و مسئولان وضعیت زرد پیدا کردند گفت: در حال حاضر هشت شهرستان استان در وضعیت زرد و ۱۵ شهرستان در وضعیت آبی کرونایی هستند.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با بیان اینکه تیم‌های واکنش سریع مقابله با کرونا در تمام شهرستان‌های استان باید تشکیل شود افزود: در حال حاضر بیشترین شهرهای زرد کرونایی در استان کرمان است که باید با ورود به‌موقع مدیریت و از ابتلای بیشتر پیشگیری کرد.

وی با اشاره به اینکه طرح مدیریت هوشمند بیماری کرونا در کشور در حال اجرا است و در فاز اول اجرای این طرح تمام کارکنان ادارات باید واکسیناسیون شده باشند خاطر‌نشان کرد: عادی‌انگاری بیماری در استان یک آسیب است و می‌تواند به ابتلای بیماری دامن بزند.

جلالی با بیان اینکه مردم تزریق دوز سوم واکسن را جدی بگیرند و حتما اقدام کنند گفت: کارمندانی که واکسن کرونا نزدند حتما باید هر ۱۵ روز یکبار با هزینه خودشان تست پی سی آر کرونا را ارایه بدهند.

وی از اجرای فاز دوم محدودیت‌های هوشمند کرونایی از فردا در استان کرمان خبر داد و تصریح کرد: این فاز شامل حمل و نقل عمومی است و تمام رانندگان خودروهای عمومی از اتوبوس و تاکسی‌های درون شهری و برون شهری باید واکسیناسیون شوند.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با اشاره به اینکه برگزاری آزمون‌های دانشگاه‌ها به اختیار دانشگاه‌ها است که بر اساس امکانات موجود هر دانشگاه انجام شود افزود:

واکسیناسیون اصناف بسیار جدی است

مهرابی سرپرست معاونت اقتصادی استانداری کرمان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه اصناف در دوران کرونا همکاری بسیار خوبی با ستاد کرونا داشتند که جای تقدیر دارد اظهار داشت: واکسیناسیون اصناف بسیار جدی است چرا که ارتباط زیادی با مردم در جامعه دارند.

وی با بیان اینکه همچنان رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک جدی است و اصناف بیشتر باید رعایت کنند گفت: در توزیع بسته‌های معیشتی نیاز است یک ساماندهی انجام شود تا این بسته‌های حمایتی عادلانه توزیع شود و به همه برسد.

نظارت بر واکسیناسیون خودروهای درون شهری بر عهده شهرداری‌ها است

حمید شمس‌الدینی مدیر‌کل امنیتی استانداری کرمان نیز با اشاره به اینکه نظارت بر واکسیناسیون خودروهای درون شهری بر عهده شهرداری‌ها است تاکید کرد: تمام رانندگان تاکسی و اتوبوس که جابجایی مسافر را انجام می‌دهند حتما باید به‌طور کامل واکسینه شوند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=81759
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.