فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان:


در خدمت‌رسانی به مردم مکان، زمان و لباس نمی شناسیم

به گزارش خبرنگار «کرمان‌نو» سردار حسین معروفی پیش از ظهر امروز ۱۴ اسفندماه در نشست خبری به مناسبت هفته پاسدار با یادآوری اقدامات سپاه در زمان بحران‌های طبیعی در کشور، اظهار کرد: باید کشاورزی جنوب را تجاری سازی کنیم و تنبلی نباید کرد و کشاورزی با تدبیر انجام شود.در روستای که آب و بهداشت ندارد مسجد درست نمی‌کنیم مردم می توانند در خانه نماز بخوانند اما باید اول مشکل بهداشت و آب آنها را حل کنیم.

وی با پیشنهاد اینکه قرارگاه محرومیت زدایی در جنوب و شرق استان تشکیل شود و اقدامات محرومیت زدایی ساماندهی شود، تاکید کرد: اکنون محرومیت‌زدایی ساماندهی نیست و اولویت‌بندی نیست به طور مثال در منوجان ما نیاز به قالیبافی نداریم زیرا فرهنگ منوجان قالیبافی نیست بلکه به سردخانه نیاز دارد تا خرماهایشان را ذخیره کنند.

معروفی تاکید کرد: باید توازن و مدیریت امکانات در شرق و جنوب استان داشته باشیم و بخشی از شهرهای شرقی استان از زهکلوت محروم تر هستند و نجیب ترین مردم داریم اما انتظار دارند که در کار، توزیع منابع، امکانات و … توازن داشته باشیم.
در خدمت‌رسانی به مردم مکان، زمان و لباس نمی شناسیم و اینها نباید مانع کارها باشد این باید الگوی مدیریتی در کشور باشد.

سپاه عباس انقلاب است
وی در بخشی از سخنانش با طرح این سوال که چرا دشمن سپاه را می زند؟ گفت: سپاه صرفا یک نیروی نظامی نیست. امام راحل سپاه را تشکیل داد و فرموند سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سپاه فقط در جغرافیای جمهوری اسلامی ایران محدود نیست و رسالتی که در قانون اساسی ثبت شد و سپاه در کنار ماموریت های نظامی و ایجاد امنیت و در عرصه های نیمه سخت و نرم ماموریت دارد.

وی فلسفه وجودی سپاه را در انقلابی و مردمی بودن می داند و بیان کرد: انقلابی و جهادی برای مردم کار می کنیم و سپاه باید فدای ملت و مردم شود و ما حافظ انقلاب اسلامی هستیم.
معروفی با تاکید برآنکه سپاه عباس انقلاب است، گفت: سپاه یک وظیفه ذاتی و یک رسالت دارد و در کنار وظیفه ذاتی خود در هر کجا نیاز باشد اقتضایی عمل می کند.

فرمانده سپاه ثارالله است کرمان تاکید کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای خدمت به مردم از هیچ کس اجازه نمی‌گیریم و جانمان را برای مردم می دهیم و خط کش گذاری نداریم و قومیت، سیاست، مذهب و اینکه کی به چه کسی رای داده ملاک خدمت رسانی ما نیست.
وی در ادامه از خدمات یکساله سپاه ثارالله سخن به میان آورد و تصریح کرد: محرومیت زدایی و خدمات اجتماعی دستور مقام معظم رهبری است و ما مجری و سرباز هستیم.
وی بیان کرد: در خدمت رسانی به مردم مکان، زمان و لباس نمی شناسیم و اینها نباید مانع کارها باشد این باید الگوی مدیریتی در کشور باشد.

معروفی با بیان اینکه استان کرمان جزو چهار استانی است که تنش آبی دارد، تصریح کرد: نهضت آبرسانی مرد میدان در استان راه اندازی کردیم و به رفع مشکلات آبی روستاها پرداختیم و کشور از کرمان تاثیر و الگو گرفت.

اتمام آبرسانی به ۴۰۹ روستای استان کرمان تا چهار ماه آینده
وی افزود: از پایان فروردین امسال و تا ۲۵ اسفندماه آبرسانی به ۳۴۰ روستا در استان به اتمام می رسد و تا سوم خرداد سال آینده این عدد به ۴۰۹ روستا می رسد و ۸۰۳ میلیارد تومان هزینه این آبرسانی شده است و اگر از نیروهای جهادی استفاده نمی کردیم این هزینه حدود دو برابر می شد.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان افزود: تا کنون برای آبرسانی به ۳۴۰ روستا حدود ۸۵۲ کیلومتر کانال و لوله گذاری کرده ایم و ۱۶۷ هزار و ۸۵۰ نفر تا سوم خرداد صاحب آب شرب می شوند و با توجه به ورود گروه‌های مختلف لذا در سال ۱۴۰۱ سرعت ما چند برابر خواهد شد.

وی تاکید کرد: در روستای که آب و بهداشت ندارد مسجد درست نمی‌کنیم مردم می توانند در خانه نماز بخوانند اما باید اول مشکل بهداشت و آب آنها را حل کنیم.

معروفی از اجرای ۱۷۴۶ پروژه عمرانی و محرومیت زدایی با اعتبار ۷۹ میلیارد و ۱۰۵ میلیون تومان در یک سال گذشته در استان کرمان خبر داد و گفت: ۱۱۶ پروژه آبرسانی آب شرب (به غیر از پروژه های قرارگاه نهضت مرد میدان ) ۴۱ پروژه آبرسانی کشاورزی، ۹ پروژه اشتغال زایی، ۴۷ پروژه تکمیل و تعمیر مدارس، ۱۹ پروژه تکمیل و احداث خانه عالم و … از جمله این پروژه ها بوده است.

وی ادامه داد: در یک سال گذشته ۲۵۹ میلیارد و ۱۱۹ میلیون تومان کمک های مومنانه در استان کرمان داشتیم و در اقدام صلح و سازش جرایم غیر عمد زمینه آزادی ۳۰۶ زندانی فراهم شد و همچنین ۲۳۹ هزار ۷۵۹ بسته معیشتی، اهدا بیش از ۱۰۰۰ سری جهیزیه، ضمن آنکه لوازم خانگی، لوازم تحریر، تبلت و … در قالب کمک های مومنانه انجام شده است.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان آموزش و توانمندسازی را مهمترین موضوع اقتصاد مقاومتی دانست و تصریح کرد: ۸ هزار و ۴۲ نفر مهارت آموزی، ۲۸۷۱ اشتغال زایی نفر با اعطای تسهیلات صندوق های قرض الحسنه و … از اقدامات سپاه در حوزه اقتصاد مقاومتی است.

وی بیان کرد: کمک به حوادث غیرمترقبه سیل نیز اقداماتی صورت گرفت و سه قرارگاه در مرکز، شرق و جنوب استان تشکیل داده شد.

معروفی ادامه داد: دوم سیل(سیل ۲۸ دی ماه) شدیدتر بود لذا همه توان سپاه را پای کار آوردیم و چندین آشپزخانه در مناطق سیل زده زدیم، همچنین امکانات مورد نیاز به منطقه وارد کردیم و علاوه بر امدادرسانی، اقدام به لایروبی خانه های مردم کردیم.

وی بیان کرد: حقیقت جنوب استان را در سفر رئیس جمهور و وزیر کشور را نشان دادیم و پیشنهاد دادیم که ۵۰ درصد هزینه احداث سیل بند خرم را دولت، ۴۰ درصد بنگاه های اقتصادی فعال در استان و ۱۰ درصد آن را سپاه متقبل شود تا با احداث این سیل بند مشکل سیلاب جنوب برای همیشه حل شود.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان در ادامه سخنانش با تاکید برآنکه نباید فقط در زمان رای یاد مردم افتاد عنوان کرد: در بحران ها هر جا ما گیر بکنیم مردم محلی رفع گیر کردند لذا در بحران باید از تجربیات مردم محلی استفاده کرد.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان بیان کرد: تاکنون در مناطق سیل زده استان ۶۱.۵ کیلومتر سیل بند زدیم و ۱۶ کیلومتر از رودخانه ها را لایروبی کردیم اگر همه دست به دست هم دهند مشکلات حل خواهد شد.

وی ادامه داد: ۲۸ محله در طرح کرامت جزو وظایف و در دستور کار ما قرار دارد و اردوگاه کرامت حدود ۴۰۰ نفر ظرفیت دارد و امسال حدود ۵۸۰ معتاد را درمان و به دنبال رفع مشکل اشتغال این افراد هستیم.

معروفی در حوزه گروه های جهادی نیز گفت: در یک سال گذشته ۱۴۰۰ تیم ما صاحب مجوز کردیم و در ۶ عرصه گروه های جهادی فعالیت می کنند.

وی از نظام تربیتی صالحین سخن به میان آورد و اظهار کرد: ۵هزار و ۶۲۰ حلقه صالحین در استان کرمان داریم و استادیاران ما اکثرا ائمه جمعه هستند و امسال ۲۴ دارالقرآن فعال کردیم.

وی گام دوم انقلاب را سند بالادستی نظام تلقی کرد و افزود: اگر می خواهیم از اقتصاد بیمار عبور کنیم باید گام دوم انقلاب را عملیاتی کنیم.

معروفی در ادامه به تبیین مکتب شهید سلیمانی پرداخت و اظهار کرد: اندیشه شهید سلیمانی مشکلات ما را حل می کند و مکتب او مکتب عاشورا و الگوی عملی و چراغ راهنمای ماست.

وی درباره اقدامات سپاه در خصوص کرونا مطرح کرد: ایجاد مراکز واکسیناسیون، اعزام نیروی متخصص به بیمارستان ها، بکارگیری گروه های جهادی، نظارت و بازرسی برای کنترل بازار و … از اقدامات سپاه ثارالله استان کرمان بوده است.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان در پایان به تشریح برنامه های هفته پاسدار پرداخت.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=85944
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.