سلاح ساچمه‌ای، جان یک جوان ۳۱ ساله را گرفت


مرگ در جشن تولدی در نرماشیر

کرمان‌نو-تداوم رسم غلط استفاده از سلاح در آیین‌های جشن و تیراندازی در مراسم جشن تولد توسط فردی در شهرستان نَرماشیر یکشنبه‌شب حادثه مرگبار آفرید و جان یک جوان را گرفت و پنج نفر را نیز راهی بیمارستان کرد.

به گزارش کرمان نو و به نقل از روابط عمومی فرمانداری نرماشیر ، فرماندار نرماشیر و رئیس شورای تامین در توضیح این حادثه با بیان اینکه عامل تیراندازی یک ساعت پس از حادثه بازداشت و سلاح شکاری نیز کشف شده است گفت: شب گذشته در یک مراسم جشن تولد، فردی از خویشاوندان بانی مراسم با سلاح شکاری اقدام به تیراندازی به نشانه جشن و پایکوبی می کند که در نتیجه اصابت گلوله جوانی 31 ساله از خویشاوندان خانواده در دم کشته می شود و به علت استفاده از سلاح ساچمه‌ای، پنج نفر دیگر نیز مجروح می شوند که حالشان مساعد است.

حمید طبسی‌نژاد با بیان اینکه مجروحان به‌سرعت به مراکز درمانی انتقال یافتند و تحت درمان قرار دارند از شهروندان خواست که در مراسم عروسی یا شادی به هیچ وجه از سلاح استفاده نکنند تا شاهد چنین حوادث مرگباری نباشیم.
فرماندار نرماشیر با بیان اینکه این حادثه در روستای «ده وسط» رخ داده است اظهارداشت: فردی که اقدام به تیراندازی کرده با فرد مقتول و مجروحان نسبت خانوادگی دارد اما پس از حادثه به علت ترس از صحنه متواری شده بود که یکساعت پس از آن با اقدام سریع نیروهای انتظامی دستگیر و سلاح نامبرده نیز کشف شد.

تیراندازی در مراسم عروسی یا دیگر آیین های جشن و شادی برخی شهروندان بویژه در مناطقی از شرق استان کرمان طی زمان های دیگر نیز حادثه ساز بوده و این درحالی است که طی سال های اخیر بزرگان طوایف و معتمدان محلی نیز تلاش زیادی برای فرهنگ سازی منع استفاده از سلاح در آیین های جشن کرده اند و همچنان بر این رویه باید تاکید شود.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=98690
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.