در جلسه شورای عالی مسکن با حضور رئیس‌جمهور انجام شد


تعیین فرصت یک هفته‌ای برای رفع مشکل متقاضیان تسهیلات ساخت مسکن

رئیس جمهور به بانک مرکزی دستور داد ظرف یک هفته آینده مشکل آن دسته از متقاضیانی که موفق به دریافت تسهیلات ساخت مسکن نشده‌اند را بررسی و در جهت رفع آن اقدام کند.

 به گزارش کرمان‌نو به نقل از ایسنا، سید ابراهیم رئیسی در جلسه شورای عالی مسکن که پیش از ظهر امروز شنبه برگزار شد، ضمن ابراز خرسندی از اقدام بنیاد مسکن برای احداث ۲۵۰ هزار مسکن روستایی، بر تسریع در روند تکمیل و واگذاری پروژه‌های نهضت ملی مسکن تأکید کرد.

 رئیس‌جمهور با بیان اینکه پرداخت به‌موقع تسهیلات، از جمله عوامل مهم و تسریع‌کننده ساخت مسکن است، روند پرداخت این تسهیلات با نقطه مطلوب را فاصله‌دار دانست و بر اهتمام بیشتر بانک‌ها و نظارت پیگیری بانک مرکزی در این زمینه تأکید کرد.

 رئیسی همچنین به بانک مرکزی دستور داد ظرف یک هفته آینده مشکل آن دسته از متقاضیانی که موفق به دریافت تسهیلات ساخت مسکن نشده‌اند را بررسی و در جهت رفع آن اقدام کند.

 رئیس‌جمهور کاهش نرخ سود بانکی تسهیلات مسکن از ۲۳ درصد به ۱۸ درصد را اقدامی مثبت اما ناکافی دانست و گفت: نظام بانکی باید با متقاضیان برای بازپرداخت این تسهیلات همکاری بیشتری داشته باشند.

 رئیس‌جمهور همچنین با اشاره به برخی ناهماهنگی‌ها در دستگاه‌های دولتی در اجرای «طرح هادی» وزارت کشور و وزارت اقتصاد را مکلف کرد با همکاری بنیاد مسکن مشکل را بررسی و نسبت به رفع آن اقدام کنند.

 رئیسی ضمن تأکید به استانداران برای پیگیری تحقق تصمیمات شورای عالی مسکن، روند واگذاری زمین به متقاضیان در قالب طرح جوانی جمعیت را قابل‌قبول دانست و ابراز امیدواری کرد با واگذاری ۷۰ هزار قطعه زمین دیگر تا آخر امسال تعهدات دولت در این طرح تحقق یابد.

 نظارت مؤثر اتحادیه مشاورین املاک بر عملکرد منضبط بنگاه‌های معاملاتی، ایجاد سازوکاری مؤثر و کارآمد برای تعیین تکلیف زمین‌های بلااستفاده جهت به‌کارگیری در طرح جهش تولید مسکن، بررسی نیاز کشور به سیمان و فولاد برای تولید مسکن و برنامه‌ریزی برای تأمین آن از سوی وزارت صمت تا ۱۰ روز آینده و همکاری بیشتر مسئولان استانی برای افزایش سرعت ساخت مسکن در بافت‌های فرسوده از دیگر توصیه‌های رئیس‌جمهور در جلسه امروز شورای عالی مسکن بود.

 رئیسی در ابتدای این نشست با تقدیر از حضور معنادار و حماسه‌ساز مردم ولایی، با بصیرت و متدین در جشن پرشکوه عید غدیر این

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=106362
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.