مقام عالی قضایی استان:


وضعیت برخی مناطق حاشیه‌نشین شهر کرمان نگران کننده است

رییس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به اینکه بخش زیادی از مساله حاشیه نشینی ناشی از ترک فعل ها و بی تفاوتی مدیران مربوطه بوده است، گفت: برخی از واحدهای احداث شده در حاشیه شهر کرمان به نحوی است که احداث آنها حداقل شش ماه زمان برده است و این امر نشان می دهد که دستگاه های مربوطه وظایف نظارتی خود را به موقع و مستمر انجام نداده اند

به گزارش کرمان نو به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم حمیدی در حاشیه بازدید از مناطق حاشیه نشین کرمان از جمله محله شهید همت و محله 14 معصوم با اشاره به این مطلب که وضعیت برخی مناطق حاشیه نشین در شهر کرمان که شهری مدرن محسوب می شود، نگران کننده است، افزود: مشاهده این وضعیت نابسامان برای تعدادی از شهروندان نظام مقدس جمهوری اسلامی موجب ناراحتی و شرمندگی است و در این رابطه باید توجه داشت که با عدم توجه لازم به این مناطق، با دست خود شهروندان درجه ۵ و۶ ایجاد می کنیم که از بهداشت، آموزش و … محروم هستند و صدها اسیب اجتماعی در پی این وضعیت ایجاد می شود.

وی فقر فرهنگی و اقتصادی در نقاط حاشیه نشین را مورد اشاره قرار داد و اظهار کرد: برخی افراد نیز با سوء استفاده از وضعیت کنونی و با تصرف اراضی حاشیه شهر و فروش آن به افراد به دنبال سودجویی و کسب منافع خود هستند.

نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان عنوان کرد: وضعیت موجود حاشیه نشینی اطراف شهرها از جمله شهر کرمان نتیجه ترک فعل برخی از مدیران بوده که در جای خود قابلیت پیگیری دارد.

حمیدی بر ساماندهی بخش های تصرف شده نیز اشاره و بیان کرد: دستگاه ها باید موضوعات مربوط به حاشیه نشینی را به موقع گزارش کرده و از دستگاه قضایی نیز مطالبه کنند.

رییس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به این مطلب که نیازمندان واقعی و افراد فاقد مسکن در این مناطق باید ساماندهی شوند، اظهار کرد: اکثر افراد حاشیه نشین درگیر فقر فرهنگی و اقتصادی هستند و باید مورد آموزش قرار گیرند.

حمیدی یادآور شد: اگر دولت و مسوولان در حوزه مسکن در سال های پس از پیروزی انقلاب به حوزه مسکن توجه جدی کرده بودند و مردم از توان دولت ها در تامین مسکن مورد نیاز خود ناامید نشده بودند، این اتفاقات رخ نمی داد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=96409
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.