۶۵ درصد ساختمان‌های اداری کرمان برای معلولان مناسب نیست

مدیرکل بهزیستی استان کرمان گفت‌: ۹۲۰ مورد از ساختمان‌های دستگاه‌های زیرمجموعه جشنواره شهید رجایی در کرمان مورد ارزیابی قرار گرفت که بیش از ۳۵ درصد از این ساختمان‌ها مناسب سازی شده است.

عباس صادق زاده روز یکشنبه در چهارمین و آخرین نشست ستاد مناسب سازی گفت:‌ ۶۵ درصد از ادارات کرمان به دلایل مختلفی از قبیل کمبود اعتبارات و قدیمی بودن ساختمان‌ها همچنان مناسب سازی نشده است.

او بر لزوم همکاری بیشتر همه دست اندرکاران در رفع این عقب ماندگی و رسیدن به نقطه مطلوب و قابل قبول برای جامعه افراد دارای معلولیت تاکید کرد.

در همین حال معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان نیز با تاکید بر پیگیری مصوبات نشست‌های گذشته تصریح کرد: گزارش همه دستگاه‌های مربوطه باید در نشست آینده ستاد مناسب سازی استان ارائه شده و درصورت قصور هریک از دستگاه ها؛ با آنان برخورد می‌کنیم.

سید مصطفی آیت‌اللهی موسوی ضمن انتقاد صریح از دستگاه‌ها و مدیرانی که به مصوبات این ستاد عمل نکرده اند گفت: اگر طی روزهای باقیمانده تا جلسه بعد اقدامات خواسته شده اجرایی نشوند اهرم‌های تنبیهی خود را به کار می‌گیریم.

او از نماینده افراد دارای معلولیت خواست طرح‌ها و پیشنهادات خود را برای مناسب سازی اماکن تاریخی و گردشگری به دبیرخانه ستاد اعلام کنند تا در کارگروهی متشکل از مدیران میراث فرهنگی و گردشگری و بهزیستی و استانداری بررسی و امکانات اجرایی آن فراهم شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان ضمن قدردانی از اقدامات شهرداری کرمان نظارت و پیگیری ابلاغیه های ارسالی به ادارات را ضروری دانست و از بهزیستی خواست برنامه مناسب سازی ادارات در سال ١٤٠٠ را در جلسه آینده اعلام کنند.

آیت‌اللهی موسوی همچنین از تعیین پنج شهر پایلوت به عنوان شهر بدون مانع خبر داد و گفت: این طرح سه ساله برنامه ریزی شده و امیدواریم این شهرها به شهر بدون مانع تبدیل شوند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=66171
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.