استاندار کرمان:


انتقال شرکت فولاد مشیز به مجموعه گُهرزمین به زودی انجام می‌شود

استاندار کرمان گفت: مدت‌ها بحث خرید و فروش شرکت فولاد مشیز مطرح بود اما سهامداران در این راستا مقاومت می‌کردند البته به زودی گهرزمین این شرکت را تحویل خواهد گرفت لذا دستگاه‌های اجرایی در این نقل و انتقال کمک کنند و اگر مجوزی نیاز است ارائه کنند تا کار سریع‌تر انجام شود.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از ایرنا، محمدمهدی فداکار استاندار کرمان روز چهارشنبه در جریان بازدید از شرکت معدنی و صنعتی گهرزمین سایت بردسیر افزود: در سال جدید با تغییر مدیریتی اتفاقات خوبی در این شرکت افتاد و علاوه بر افزایش تولید، صادرات نیز افزایش پیدا کرد.

او با اشاره به اینکه مدیریت فنی نتیجه خوبی برای شرکت گهرزمین رقم زده است، ادامه داد: تفاوت این شرکت با سال قبل کاملاً مشخص است و این مهم جای خوشحالی دارد.

استاندار کرمان گفت: امسال ۲۰۰ درصد افزایش سرمایه در مجموعه گهرزمین رخ داد، موضوعی که نه تنها ارزش سهام این شرکت را کاهش نداد؛ بلکه سهام آن افزایش هم داشت.

او با اشاره به اینکه کاهش تولید قبل در مجموعه گهرزمین جبران شده و عددهای تولید در این مجموعه امیدوارکننده است، گفت: فرایند تولید از معدن تا ورق در صنعت کرمان کار بسیار بزرگی است.

فداکار گفت: افزایش اشتغالی که مجموعه گهرزمین ایجاد کرده برکتی برای استان کرمان است و سود این شرکت به همین نسبت اگر پیش رود نسبت به سال گذشته ۲ برابر خواهد شد.

او گفت: بیرون آمدن شرکت گهرزمین از سیرجان نکته مهمی است و این توازن اتفاق خوبی است همانگونه که اکنون شاهد هستیم معدن در سیرجان قرار دارد و صنعت در بردسیر فعالیت می‌کند.

استاندار کرمان با اشاره به فعالیت‌های شرکت گهرزمین در جنوب کرمان گفت: در جنوب هم کار خوبی را شروع کرده است و این منطقه ذخایر معادنی خوبی وجود دارد هر چند کار عقب است و امید داریم کار پیش رود.

شرکت گهر زمین بزرگ‌ترین معدن خاورمیانه

مدیرعامل شرکت توسعه آهن و فولاد سیرجان نیز در این نشست افزود: شرکت گهرزمین بزرگ‌ترین معدن خاورمیانه است و باکیفیت‌ترین ذخیره معدنی این منطقه را دارد.

محمد محیاپور گفت: اکنون دیگر قطب فولاد کشور اصفهان نیست و این نام برای استان کرمان مصداق پیدا کرده است.

او بیان کرد: در این شرکت پروژه‌های بزرگی با پیگیری‌های استانداری شروع و مجتمع عظیم فولادی در بردسیر آغاز شده است.

مدیرعامل شرکت توسعه آهن و فولاد سیرجان گفت: امسال برای نخستین‌بار از تولید ۱۵ میلیون تن سنگ‌آهن و هفت میلیون تن کنسانتره در این شرکت عبور کردیم.

او با اشاره به اشتغال ۹ هزارنفری که گهرزمین در سیرجان ایجاد کرده است، خاطرنشان کرد: امسال ۲۰۰ درصد سرمایه‌گذاری در این شرکت افزایش داشت.

مدیرعامل شرکت توسعه آهن و فولاد سیرجان خاطرنشان کرد: در محدوده ۲۰۰ هکتاری در جبالبارز به ذخایر مس رسیدیم که کار معدنی خوبی در آن انجام خواهیم داد.

او با اشاره به اینکه بیش از ۵۰ درصد مواد اولیه‌ای معدنی که در کشور مصرف می‌شود در این استان تولید می‌شود، گفت: در این استان فرایند تولید از معدن تا ورق را داریم.

محیاپور گفت: در شهرستان بردسیر در ۲ هفته گذشته زمین خوبی به گهرزمین تعلق گرفت و به‌زودی پروژه فولادی بزرگی در این شهرستان آغاز می‌شود.

همچنین صبح امروز استاندار کرمان در جریان سفر به شهرستان بردسیر به‌عنوان نخستین مقصد این سفر از شرکت صنایع فولاد مشیز بردسیر بازدید کرد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=112542
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.