رییس سازمان صمت:‌بیشترین وصول حقوق دولتی ار معادن استان کرمان


سهم معدن در تولید ناخالص داخلی کشور کمتر از یک درصد است

بنا به گفته رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان سهم معدن در تولید ناخالص داخلی کشور کمتر از یک درصد است. با این حال بیشترین حقوق دولتی وصولی از معادن استان کرمان بوده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: معادن سهم بسیار بالایی در تولید ناخالص داخلی کشورهای مختلف دارد اما در کشور ما سهم معدن در تولید ناخالص داخلی کمتر از یک درصد است.

مهدی حسینی نژاد امروز ۲۹ مردادماه در جلسه شورای معادن استان کرمان با اشاره به اینکه ایران جزء ۱۵ کشور معدنی دنیاست، اظهار کرد: معادن سهم بسیار بالایی در تولید ناخالص داخلی کشورهای مختلف دارد اما در کشور ما سهم معدن در تولید ناخالص داخلی کمتر از یک درصد است.

وی در ادامه بیان کرد: ذخایر اثبات شده معدنی استان کرمان ۸ میلیارد تن است و بیشترین میزان اسنخراج را داریم که سالیانه حدود ۱۲۹ میلیون تن استخراج را شامل می شود.

حسینی نژاد تصریح کرد: بیشترین میزان وصول حقوق دولتی معادن مربوط به استان کرمان است.

رئیس سازمان صمت استان کرمان با اشاره به تکمیل زنجیره های ارزش افزوده مواد معدنی در استان گفت: در حال حاضر رتبه اول کنسانتره آهن در کشور را داریم و همچنین استان کرمان در گندله رتبه اول را با ۲۲ و نیم میلیون تن تولید دارد و هدفگذاری افق ۱۴۰۴ میزان ۲۸ و نیم میلیون تن است.

وی در ادامه با اشاره به ظرفیت های مالی قانون بودجه امسال در حوزه معدن بیان کرد: ۴۹۲۷ میلیارد تومان تا مردادماه امسال وصولی حقوق دولتی معادن استان است که باید سهم استان از این اعداد برگشت داده شود.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=95606
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.