طرح افزایش تعداد نمایندگان مجلس مسکوت ماند


مرکز استان، کرمان همان ۲ نماینده

نمایندگان مجلس با تقاضای مسکوت ماندن ۶ ماهه طرح اصلاح جدول حوزه‌های انتخابیه مجلس شورای اسلامی و تعداد نمایندگان آنها موافقت کردند.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از ایرنا، نمایندگان در نشست علنی روز دوشنبه ۲۰ شهریورماه مجلس شورای اسلامی با درخواست مسکوت ماندن طرح اصلاح جدول حوزه‌های انتخابیه مجلس شورای اسلامی و تعداد نمایندگان آنها با ۱۳۲ رأی موافق، ۶۴ رأی مخالف و ۷ رأی ممتنع از مجموع ۲۱۳ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

این تصمیم در حالی گرفته شده است که پیش از این قرار بود بردسیر به کرمان اضافه شود و مرکز استان سه نماینده داشته باشد.انتخابات این دوره‌ی مجلس اسفند امسال برگزار می‌شود. اما با مسکوت ماندن این طرح کرمان همچنان با همان ۲ نماینده به کار خود ادامه می‌دهد. انتخابات این دوره‌ی مجلس اسفند امسال برگزار می‌شود.

فتح‌الله توسلی به عنوان نماینده درخواست‌کنندگان مسکوت ماندن ۶ ماهه طرح مذکور گفت: شرایط زمانی، مکانی و نوع طرح نشان می‌دهد که این طرح پختگی لازم را نداشته و اجرای آن در شرایط فعلی مناسب نیست چرا که افرادی که در انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کرده‌اند با توجه به شرایط فعلی نسبت به این موضوع اقدام کرده‌اند و اگر می‌دانستند که حوزه انتخابیه قرار است تفکیک شود تعداد دیگری از نمایندگان در مناطق دیگر ثبت نام می‌کردند لذا اجرای این طرح در شرایط فعلی موجب تضییع حق کاندیداها می‌شود.

نماینده مردم بهار، کبودرآهنگ در مجلس ادامه داد: شورای نگهبان نیز اعلام کرده که حتی در صورت تصویب این طرح در مجلس اجرای آن به دوره اخیر نخواهد رسید و هم اکنون نیز مراحل اجرایی انتخابات آغاز شده و در میانه راه نباید اقدامی کنیم که هم دستگاه نظارتی و هم دستگاه اجرایی با مشکل مواجه شود، ضمن اینکه دولت به عنوان مجری انتخابات مخالف اجرای این طرح در شرایط فعلی است، لذا نباید طرحی که هم حق نمایندگان و مردم را ضایع می‌کند و هم دولت با آن مخالف است را تصویب و اجرایی کنیم.

وی اضافه کرد: نمایندگان برای این طرح زحمات خود ر ا کشیدند اما اکنون شرایط مناسبی برای اجرا نیست.

روح‌الله نجابت در مخالفت با مسکوت ماندن طرح اصلاح جدول حوزه‌های انتخابیه مجلس شورای اسلامی و تعداد نمایندگان آنها گفت: با اجرایی شدن این طرح ۴۰ نفر به تعداد نمایندگان اضافه می‌شود لذا فارغ از نگاه بخشی‌نگری باید به این موضوع نگاه ملی داشته باشیم. این موضوع یکی از ظرفیت‌های قانون اساسی است که باید هر ۱۰ سال یکبار اجرایی شود و اگر ایرادی در متن طرح وجود دارد می‌توان در جزئیات مورد بررسی قرار گرفته و اصلاح شود.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس ادامه داد: شورای نگهبان نیز اعلام کرده که احتمال اجرای این طرح در این دوره مجلس شورای اسلامی نیز وجود دارد

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=108709
2 نظرات
 1. حسین می گوید

  سلام …واقعا یکی هم باشد کار انجام بدهد کافیه
  سه تا بشن مکافات میشه …
  والله یکی رو میشه راضی کرد سه تا رو کی بیاریم
  راضی بشه کار انجام بده

 2. اکبر می گوید

  درموردنمایندگان مرکزاستان ای کاش همین۲نماینده رانداشت کدام عملکردمثبتی داشتندتنهانمایندگان جنوب وشرق استان فعال وجوابگوی حوزه خودبودند
  این۲چه کردندایاحصورانهادرمجلس احساس میشه خیر
  چراشهرستان بزرگ کرمان تقسیم وچندشهرستان مستقل نمیشه مدتی بین مردم گلباف وشهدادجنگ ودعواشروع کردندورهاکردندگنبکی میشه شهرستان.باجازموریان بگذریدازمسئولان استان غیرت کاری ندارندتمام هموغم انهاسیاسی ومحل وشهرخودراابادکنندچرابه گلباف مظلوم نمیرسید۳۵سال پیش نماینده مجلس قول شهرستان شدنددادمرحوم حسنی چرااستان س وب.بایدبیش از۲۰شهرستان جدیدداشته باشدیافارس ک.وب.وووووو

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.