دست رفسنجانی‌ها برای تقویت تیمشان بسته شد


پنجره نقل‌وانتقالات تیم فوتبال مس‌رفسنجان بسته شد

پس از پرداخت بدهی ۶۰۰ میلیون تومانی سجاد بیرانوند با چک شخصی مدیرعامل مس‌کرمان، اکنون از باشگاه مس‌رفسنجان خبر می‌رسد که پنجره نقل‌وانتقالات این تیم فوتبال نیز به علت بدهی ناچیز مالی بسته شده است.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از ایرنا، پنجره نقل و انتقالات تیم فوتبال مس رفسنجان به علت حمایت مالی ضعیف شرکت ملی مس و پرداخت نشدن مطالبات بازیکنان این تیم، یک روز مانده تا پایان مدت زمان باقی مانده از نقل و انتقالات نیم فصل لیگ برتر، بسته شده تا دست رفسنجانی‌ها برای تقویت تیمشان بیش از گذشته بسته شود.

براساس گزارش‌ها باشگاه مس‌رفسنجان نتوانسته تا این لحظه مطالبات بحق برخی از بازیکنان را در این فصل پرداخت کند زیرا تاکنون منابع مالی مورد توافق مسی ها پرداخت نشده و همین امر سبب اعتراض برخی بازیکنان و سپس شکایت آنان به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال و بستن پنجره نقل و انتقالات این تیم شده است تا رفسنجانی‌ها همچنان از این فرصت بی‌بهره بمانند.

مسائل مالی امسال باشگاه مس‌رفسنجان فقط محدود به این تیم فوتبال نیست بلکه تمامی تیم‌های زیرمجموعه این شرکت را تحت تاثیر قرار داده در حالی که شرکت ملی مس ۹۰ درصد از فعالیت معدنی و درآمدهای خود را از استان کرمان دارد.

این شرکت در سال گذشته بیش از ۴۰ هزار میلیارد تومان سود خالص داشت که از کرمان خارج و بین سهام داران آن تقسیم شده است و تمامی این پول‌های کلان در حالی بین افراد تقسیم می شود که بدهی ناچیز مالی می تواند آسیب بزرگی به ورزش باشگاه های زیرمجموعه این شرکت وارد کند و مدیران آن همچنان در لاک خاموشی و فراموشی خود باقی بمانند.

پرداخت بدهی مس‌کرمان با چک شخصی

مس‌کرمان دیگر باشگاه زیرمجموعه شرکت ملی مس است که حمایت‌های ضعیف مالی این شرکت باعث شد که صدای فرزاد حسینخانی سرمربی این تیم و تمامی بازیکنان و مردم بلند شود؛ حسینخانی در نشست خبری پس از پیروزی مقابل نفت مسجد سلیمان گفت: به سختی لیست تیم را به ۲۰ نفر رساندیم و برای این کار مجبور شدم از سه دروازه‌بان استفاده کنم.

کمبود بازیکن از سوی کادر فنی مس‌کرمان در حالی اعلام می‌شود که پنجره نقل و انتقالات این تیم نیز به علت بدهی ناچیز مالی در نیم فصل بسته شده بود و محمد کهندل مدیرعامل این باشگاه با پرداخت چک شخصی این بدهی را پرداخت کرد تا مس‌کرمان بتواند از جذب ۲ بازیکن بنام‌های معین عباسیان و فرزاد جعفری در نیم فصل لیگ برتر رونمایی کند.

مشکلات و مسائل مالی باشگاه‌های ورزشی زیر مجموعه شرکت ملی مس در استان کرمان تمامی ندارد و به نظر می‌رسد در این زمینه ضرورت ورود دستگاه‌های سیاست‌گذار و مدیران ارشد استان کرمان وجود دارد تا یک بار دیگر آرامش خاطر به تمرین نارنجی‌پوشان بازگردد.

تیم های فوتبال مس‌رفسنجان و کرمان طی این سال‌ها با فعالیت حرفه‌ای خود علاوه بر تامین نشاط اجتماعی در استان، دامنه نفوذ و طرفداران بسیاری بین مردم دیار کریمان به عنوان بهشت معادن ایران جذب کرده‌اند و در واقع حمایت شرکت ملی مس از این باشگاه‌ها رضایت عمومی را در اوضاع آشفته اقتصادی فعلی به دنبال خواهد داشت.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=100945
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.