سهم کرمانی‌ها از مسابقات پاراآسیایی جاکارتا | سه طلا، یک نقره

 |  نوشته شده توسط :

سه نماینده کرمانی در مسابقات پاراآسیایی جاکارتا موفق به کسب سه مدال طلا و یک مدال نقره این رقابت ها شدند.

زهرا نعمتی چهارشنبه هفته گذشته در فینال رشته ریکرو مسابقات تیراندازی با کمان بخش زنان در یک رقابت برابر به مصاف حریفی از چین رفت و با نتیجه ۶ بر چهار شکست خورد و به مدال نقره این رقابت‌ها دست‌یافت و عنوان نایب‌قهرمانی بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا را کسب کرد.

این بانوی تیرانداز پرافتخار کرمانی ضمن کسب یک مدال نقره در بخش انفرادی بازی‌های ۲۰۱۸ پارا آسیایی جاکارتا، پنجشنبه هفته گذشته هم موفق به کسب عنوان قهرمانی در بخش تیمی میکس ریکرو این مسابقات شد.

آنطور که ایرنا نوشته تیم میکس ریکرو ایران با ترکیب زهرا نعمتی و غلامرضا رحیمی در فینال رقابت‌های تیراندازی با کمان مقابل تیم ژاپن قرار گرفت و با نتیجه ۶ بر صفر پیروز شد و عنوان قهرمانی این مسابقات را برای کشورمان به ارمغان آورد.

تیم ملی تیراندازی با کمان ایران در بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا با کسب ۲ مدال طلا ۲ نقره و یک برنز به کار خود پایان داد.

نعمتی پیش‌ازاین مدال طلای بازی‌های پاراالمپیک لندن، ریو و پاراآسیایی اینچئون را کسب کرده بود.

عشرت کردستانی ملی‌پوش کرمانی عصر روز گذشته ضمن زدن رکورد قهرمانی آسیا، موفق به کسب مدال طلای ماده پرتاب وزنه بخش بانوان بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا شد.

کردستانی در بازی‌های پارالمپیک ریو در قامت پرچم‌دار کاروان شهدای منا بود.

وی اکنون از والیبال نشسته خداحافظی کرده و به رشته پرتاب وزنه روی آورده است و اکنون مدال طلای پرتاب وزنه مسابقات پاراآسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا را کسب کرد.

در ادامه بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۱۸ جاکارتای اندونزی روز گذشته نیز «پیمان نصیری» دونده ۱۵۰۰ متر از کرمان توانست در پایان مسابقه با به جا گذاشتن حدنصاب چهار دقیقه و هفت ثانیه و ۱۰ صدم ثانیه مدال طلای این رشته را در کلاس T20 به دست آورد.

سومین دوره بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۱۸ به میزبانی جاکارتای اندونزی در روزهای ۱۴ تا ۲۱ مهرماه امسال با حضور ۲ هزار و ۸۸۰ ورزشکار از ۴۱ کشور در ۱۸ رشته ورزشی برگزار شد.

 

 

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مطالب مرتبط >

سایر خبر ها