معاون وزیر آموزش‌وپرورش اعلام کرد؛


آغاز ثبت‌نام کلاس‌اولی‌ها از ۱۵ اردیبهشت

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش‌وپرورش با بیان اینکه دستورالعمل ثبت‌نام مدارس دوره ابتدایی اواسط اردیبهشت به استان‌ها ابلاغ می‌شود گفت: والدین دانش‌آموزان شش سال تمام که کارسنجش فرزندانشان انجام شده، می‌توانند از ۱۵ اردیبهشت برای ثبت‌نام اقدام کنند.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از ایسنا، حمید طریفی‌حسینی معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش‌وپرورش با بیان اینکه اواسط اردیبهشت‌ماه ثبت‌نام کلاس‌اولی‌ها آغاز می‌شود گفت: امسال بنا بر برنامه‌ریزی‌ها اواسط اردیبهشت‌ماه دستورالعمل ثبت‌نام مدارس دوره ابتدایی به استان‌ها ابلاغ و از ۱۵ اردیبهشت کار ثبت‌نام دانش‌آموزان به‌صورت الکترونیکی آغاز می‌شود.

 به گفته او، ثبت‌نام سایر پایه‌های تحصیلی بعد از امتحان خردادماه صورت می‌گیرد.

او با اشاره به اینکه سال گذشته از اواخر اردیبهشت‌ماه شرایط پیش ثبت‌نام دانش‌آموزان به‌صورت الکترونیک انجام شد که تجربه موفقی بود افزود: امسال باتوجه‌به اولویت‌های وزارتخانه، جلو کشیدن تقویم‌های اجرایی در دستور کار است تا بتوان از فرصت تابستان استفاده و کار برنامه‌ریزی آموزشی در مدارس انجام شود تا هم مدارس درگیر مسائل جاری و چالش نباشند و در طول تابستان کار برنامه‌ریزی آموزشی و تربیتی برای مدرسه انجام شود، بنابراین از ۱۵ اردیبهشت‌ماه فعالیت‌های اجرایی ثبت‌نام‌ها آغاز می‌شود.

 معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش‌وپرورش پیش‌نیاز ثبت‌نام را «سنجش» نوآموزان بدو ورود به دبستان اعلام کرد و ادامه داد: حدود ۹۰۰ هزار نفر از افرادی که ۶ سال آنها تمام شده، در مهرماه واجد ثبت‌نام هستند؛ سنجش سلامت این کودکان توسط سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی انجام و می‌توانند ثبت‌نامشان را انجام دهند.

 فعلاً مجوزی برای ثبت‌نام متولدان نیمه دوم سال صادر نشده است

 طریفی سن ثبت‌نام کلاس‌اولی‌ها برای سال تحصیلی ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ را ۶ سال تمام عنوان کرد و گفت: سال گذشته طبق مصوبه شورای‌عالی آموزش‌وپرورش، متولدین مهرماه که پیش‌دبستانی را گذرانده بودند در مدارسی که امکان ثبت‌نامشان مهیا بود، اجازه ثبت‌نام یافتند که این اجازه تنها برای سال گذشته صادر شد؛ لذا تا زمانی که دستورالعملی دراین‌خصوص صادر نشود، قابلیت اجرا در سال تحصیلی جدید را نخواهد داشت.

 او ادامه داد: هرچند طبق مصوبه شورای‌عالی آموزش‌وپرورش متولدین مهرماه در سال گذشته این اجازه را داشتند اگر مدارسی امکان ثبت‌نام داشته باشند کار ثبت‌نام را انجام دهند، اما این طرح مشکلاتی را ایجاد کرده بود، زیرا ملاک فقط ظرفیت مدرسه نبود چرا که دانش‌آموز باید شرایط رشدی لازم را به لحاظ ارزیابی‌های هوشی و جسمی را داشته باشد تا چالش‌هایی برای او ایجاد نشود.

 معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به اینکه این آیین‌نامه تا پایان سال تحصیلی ۱۴۰۲ یعنی شهریورماه امسال اعتبار داشت، ادامه داد: ملاکی که امکان ثبت‌نام دانش‌آموزان را در مهرماه بدهد در پایان سال تحصیلی امسال منقضی می‌شود و از مهر ۱۴۰۳ اعتبار ندارد، مگر آنکه شورای‌عالی آموزش‌وپرورش دوباره آن را مصوب و تعیین تکلیف و به موضوع رسیدگی کند.

 طریفی با بیان اینکه ملاک عمل در سال تحصیلی ۱۴۰۳ بر اساس تصمیم ستاد ثبت‌نام است و معاونت ابتدایی تابع سیاست شورای‌عالی آموزش‌وپرورش است عنوان کرد: هر چیزی که شورای‌عالی آموزش‌وپرورش و ستاد ثبت‌نام وزارت آموزش‌وپرورش تکلیف کند، همان انجام می‌شود؛ اما در حال حاضر تصمیمی برای این موضوع اتخاذ نشده است.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=116912
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.