بازگشایی محدود خوابگاه دانشگاه شهید باهنر

معاون دانشجویی دانشگاه شهید باهنر کرمان از بازگشایی خوابگاه‌های دانشگاه شهید باهنر کرمان در تابستان ۹۹ به صورت محدود خبر داد و گفت: بازگشایی خوابگاه‌ها با رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی اجرایی شده است.

خوابگاه‌های دانشجوی از ابتدای شروع شیوع کرونا در کشور جزو اولین مراکزی بودند که تعطیل شدند.

با ادامه روند اپیدمی کرونا و  تعطیلی دانشگاه‌ها فرآیند آموزشی به‌صورت مجازی ادامه یافت.

آموزش مجازی که با چالش‌های مختلف روبه‌رو بوده و برای برخی دانشجویان خصوصاً دانشجویان شهرستانی مشکلاتی را ایجاد کرد.

درهرصورت شیوع بی‌رحمانه کرونا اجازه برگزاری حضوری کلاس های دانشگاهی را نمی‌داد و این دوران آزمون خوبی برای سنجش میزان رضایت دانشجویان از آموزش‌های مجازی بود.

بااینکه کلاس‌های آموزشی تعطیل بود اما دانشجویان ساکن مرکز استان می‌توانستند برای کارهای ضروری به دانشگاه مراجعه کنند اما این امکان برای دانشجویان شهرستانی به دلیل تعطیلی خوابگاه فراهم نبود.

همین امر موجب نارضایتی دانشجویان خوابگاهی مخصوصاً در مقطع تحصیلات تکمیلی بود.

حالا پس از گذشت بیش از ۴ ماه از تعطیلی خوابگاه‌های دانشجویی خوابگاه دانشگاه شهید باهنر بازگشایی می‌شود.

اکبر نظری معاون دانشجویی دانشگاه شهید باهنر کرمان با اشاره به وضعیت بازگشایی خوابگاه‌ها در تابستان ۹۹ افزود: در نشست هیات رییسه دانشگاه شهید باهنر کرمان مقرر شد که خوابگاه‌های دانشگاه شهید باهنر کرمان بنا به ضرورت، با توجه به شرایط بهداشتی و ضرورت کنترل پروتکل‌های بهداشتی و ظرفیت هر اتاق ۲ نفر، به صورت محدود از یکم تا ۳۰ مرداد ماه ۹۹ به مدت یک ماه، بازگشایی شوند.

وی اظهار داشت: اسکان صرفاً جهت آن دسته از دانشجویان تحصیلات تکمیلی است که دروس عملی، کارگاهی و آزمایشگاهی داشته و تا بهمن ماه۹۹ قصد دفاع از پایان نامه خود را دارند و این موضوع باید توسط استاد راهنما، معاون آموزشی دانشکده و معاون آموزشی دانشگاه به صورت غیرحضوری و الکترونیکی تایید شود.

معاون دانشجویی دانشگاه شهید باهنر کرمان با بیان اینکه هزینه اسکان به صورت یک ماهه و طبق ضوابط صندوق رفاه محاسبه می‌شود افزود: استفاده از وسایل مشترک در آشپزخانه خوابگاه‌ها ممنوع و سالن‌های عمومی مانند سالن تلویزیون و ورزش تعطیل است، طبخ و توزیع غذا در سلف سرویس امکان پذیر نیست و تهیه مواد ضدعفونی دست، ماسک و سایر وسایل بهداشتی شخصی مورد نیاز بر عهده دانشجو است.

نظری خاطرنشان کرد: دانشجویان، کارکنان شرکتی تأسیسات، خدمات، انتظامات و مرتبط با امور خوابگاه‌ها باید در سامانه وزارت بهداشت) خودارزیابی بیماری کرونا به آدرس https://salamat.gov.ir/ ثبت نام کرده و رونوشت نتیجه را همراه داشته باشند و همچنین از دانشجویان در خصوص مبتلا نبودن به بیماری های خاص، زمینه‌ای یا کرونا تعهد گرفته خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.