اعظمی هشدار داد:


تحرک چراغ خاموش نهاد ریاست‌جمهوری برای جدایی سازمان سنجش از وزارت علوم

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی در خصوص برخی شنیده‌‎ها مبنی بر جدایی سازمان سنجش از وزارت علوم و الحاق آن به نهاد ریاست‌جمهوری، این اقدام را خطرناک و موجب ایجاد شائبه‌‌های فساد در سازمان سنجش دانست.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از خانه ملت، ذبیح‌الله اعظمی ساردوئی درباره برخی شنیده‌ها مبنی بر انفصال سازمان سنجش آموزش کشور از وزارت علوم و ادغام آن زیر نظر نهاد ریاست‌جمهوری، تصریح کرد: به‌عنوان یک عضو هیئت‌علمی دانشگاه جیرفت که مسئولیت برگزاری کنکور در حوزه انتخابیه و منطقه را داشته‌ام، شنیده‌هایی مبنی بر جدایی سازمان سنجش به‌صورت چراغ خاموش از وزارت علوم و الحاق آن به نهاد ریاست‌جمهوری به گوش رسیده که بسیار این موضوع می‌تواند خطرناک باشد.

 نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با اجرایی‌شدن این ایده عملاً نظارت مجلس بر سازمان سنجش سلب می‌شود و این تغییر چارت، بزرگ‌ترین ضربه به پیکره وزارت علوم است.

 وی ادامه داد: سازمانی که با این ساختار سال‌های متمادی کنکور را برگزار کرده و پذیرش به دانشگاه‌های دو وزارتخانه علوم و وزارت بهداشت را انجام داده چرا باید به زیرمجموعه نهاد ریاست‌جمهور ملحق شود. در این شرایط وزیر علوم و رئیس سازمان سنجش هرگز پاسخگوی نمایندگان نخواهند بود.

 اعظمی تأکید کرد: قطعاً بعد از اجرایی‌شدن این ایده خطرناک، شائبه‌های فساد در این سازمان چندین برابر می‌شود و باتوجه‌به اینکه مجلس هم نظارتی بر این سازمان نخواهد داشت، کشور دچار مشکل خواهد شد.

 وی یادآور شد: نکته دیگر اینکه، همه دولت‌ها اشتباهات مهلکی در حوزه تغییر ساختار و چارت دولت داشته‌اند و وقتی دولت بعدی روی کار می‌آید با ادغام یا تفکیک وزارتخانه به حالت سابق دوباره‌کاری می‌کنند که در این مسیر فقط میلیاردها تومان از بیت‌المال هزینه تمایلات برخی افراد خواهد شد.

 عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط‌زیست مجلس افزود: از سوی چنین تصمیماتی به اعتبارات علمی کشور ضربه وارد می‌شود و نباید اجازه دهیم که اعتبار سازمانی مثل سازمان سنجش به این راحتی زیر سؤال برود.

 وی اضافه کرد: انتظار داریم، کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری با جدیت این موضوع را دنبال کند و دلایل کسانی که قصد دارند، چنین ایده‌ای را اجرایی کنند برای همگان شفاف و مشخص شود. قطعاً از نظر ما این کار غلط، غیرکارشناسی و غیرمنطقی است.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=107336
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.