مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان:


مطالبات خیرین مدرسه‌ساز در استان کرمان با جدیت پیگیری می‌شود

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: در راستای توسعه مدرسه سازی مطالبات خیرین مدرسه ساز در استان کرمان با جدیت پیگیری می شود.

به گزارش کرمان نو به نقل از مهر، مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان در حاشیه بازدید از مدارس تخریبی شهرستان‌های فاریاب، کهنوج و منوجان با بیان اینکه مدرسه سازی مهمترین و اثربخش ترین کار خیر است گفت: مطالبات خیرین مدرسه ساز استان کرمان با جدیت پیگیری می‌شود.

رضا رضایی در حاشیه این بازدیدها که به همراه حسین عباس لو خیر خیراندیش مدرسه ساز سیرجانی انجام شد گفت: مدرسه سازی اقدامی ماندگار در راستای جنگ با نادانی، بزرگترین فقر بشریت است که آثار و برکات آن برای همیشه تاریخ در زندگی دنیوی و اخروی خیر مشهود خواهد بود.

وی با بیان اینکه از چهار ماه گذشته تا کنون خیرین عملیات ساخت ۲۲ مدرسه را در استان آغاز کرده‌اند گفت: خوشبختانه تعامل سازنده‌ای بین آموزش و پرورش استان و نوسازی مدارس استان وجود دارد و خیران نیز به سمت مدرسه سازی در مناطق مختلف استان مراجعه کرده‌اند.

رضایی گفت: در صورت پرداخت ۵۰ درصد از هزینه ساخت یک مدرسه توسط خیر، دولت موظف به پرداخت مابقی آن است و بر اساس پیگیری‌های انجام شده، تمامی پروژه‌های نیمه ساز نیمه تمام خیری استان تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان به اشاره به کمبود، تخریبی و نیاز به بهسازی و مقاوم سازی تعدادی از مدارس در مناطق مختلف استان خاطر نشان کرد: از ظرفیت خیرین در امر مدرسه سازی و مدرسه یاری استقبال می‌کنیم.

رضا رضایی با بیان اینکه پیگیر مطالبات خیرین مدرسه ساز در استان هستیم گفت: به ادارات آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق استان تاکید کرده‌ایم بدون هماهنگی خیرین و تحت هر شرایطی تغییر نام مدارس خیر ساز غیر قانونی بوده و با متخلفان برخورد جدی می‌شود.

وی با اشاره به اقدامات ماندگار خیر خیر اندیش حسین عباس لو در استان بیان کرد: بر اساس بازدید ایشان از مدارس جنوبی استان، این خیر خیر اندیش مدارس «مولانا» را در هفت شهر جنوبی استان احداث خواهد کرد.

رضایی در پایان گفت: با توجه به نقش مؤثر فضای آموزشی در تسهیل فرایند یاددهی یادگیری امیدواریم با مشارکت خیرین و استفاده از بودجه‌های عمرانی دولت استاندارد سازی و بهسازی تمامی مدارس استان محقق شود.


لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=89337
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.